5 за і проти iPhone X: чи варто терпіти до листопада

7-5-2018

Напевно Apple все прорахували і наявність на ринку як мінімум двох дуже схожих пристроїв їх не бентежить. Користувачі не дурні, самі розберуться, терпіти їм до виходу футуристичного iPhone X в листопаді або брати трохи менш наворочений, але теж вельми інноваційний iPhone 8/8 Plus в кінці вересня. Але підвести базу під цей вибір все-таки варто.
Якісь нововведення потрапили відразу під всі нові смартфони – наприклад, бездротова зарядка, новий процесор A11 з нейронної системою, швидка зарядка (до 50% за півгодини). Невеликі доопрацювання взагалі не можна розглядати як вагомий аргумент (наприклад, оптична стабілізація в обох камерах iPhone X проти її ж, але тільки в одній камері в iPhone 8 Plus). Рекомендую вам почитати про iPhone X на сайті http://applekiev.com.ua/category/iphone-x/

Я провів з новими пристроями пару годин в демо-зоні театру Стіва Джобса на новому кампусі Apple і виділив 10 пунктів, які сподвигнуть вас на покупку iPhone X або навпаки – відлякають від неї.

ЗА:
1. Розміри

Розмір iPhone X повинен покласти край суперечкам у стані фанатів Apple – вибирати компактний номерний айфон або його ж, але з приставкою плюс і зайвими дюймами, які боляче впиваються в ногу, коли ви, скажімо, шнуруете черевики з телефоном в кишені. Модель X трохи менше “плюса” і трохи більше номерний моделі – чудово лежить в руці, не йдучи на компроміси з дисплеєм.

Фото: depositphotos.com
Користувачі Мережі висловили думку про нових iPhone
2. Безрамковий OLED-дисплей

Це і є наступний жирний фактор за “десятий” айфон. Розтягнулися на 5,8 дюйма від краю до краю девайса картинки і відео викликають справжній захват. Звичайно, тим, хто вже бачив або навіть володіє безрамковими Android-пристроями, захоплюватися особливо нічому. Що не робить сам дисплей iPhone X гірше. В Apple планово наздогнали конкурентів і додали в смартфони прекрасний новий екран.

3. Розпізнавання обличчя

Face ID – ось, мабуть, головна інновація iPhone X. І хоча вона поки працює неідеально – глючить навіть під час презентації на сцені, – видно, що ця технологія комплексна і набагато більш надійна, ніж у запустилися раніше конкурентів, де в якості особи власника могла прокатати звичайна фотографія.

Зрозуміло, що розпізнавання осіб в айфони додали не просто так, а як підсумок маси інженерних рішень, направлених на збільшення площі екрана і зниженні кількості зайвих елементів в телефоні. Але в результаті ми отримали відносно масовий продукт, який виводить біометрію на новий рівень і в теорії спростить нам масу рутинних дій – начебто перевірки документів або відкриття дверей в будинок трьома ключами. Ну або призведе до тоталітарної антиутопії.

4. Управління жестами

Принцип, закладений ще в першому айфоні, – менше кнопок, більше інтуїтивно зрозумілих жестів, – нарешті зробив ривок вперед. Так, нова схема управління вимагає від користувачів десь 15-хвилинного звикання. Але після цього розумієш, що айфоном спочатку так і треба було керувати, а кнопка “Додому” – трухлявий труп мамонта, від якого варто було позбутися ще століття тому.

5. Селфи

“Портретний режим” в iPhone 7 Plus і тепер в iPhone 8 Plus прекрасний – горезвісний ефект розмиття фону, до якого спочатку поставилися підозріло, дійсно допомагає отримувати класні фотографії, виглядають хоча б в інтернеті не гірше знімків з дзеркалки. Тепер цей режим буде доступний для власників iPhone X і при зйомці з фронтальної камери. А хто ж не любить суперкачественные селфи?

ПРОТИ:
1. Врізка на дисплеї безрамковому

Той самий прекрасний екран буквально спотворює врізка з фронтальною камерою, також використовується для Face ID. При звичайному використанні, в меню і додатках її не особливо помічаєш, але варто відкрити зображення або відео, як виникають у верхній межі екрану “вуха” ріжуть око. Цілком можливо, що через пару днів використання і це почуття зійде нанівець, але спочатку легкий черв’ячок розчарування залишається – безрамковий дисплей безрамочен не до кінця.

2. Ціна 65 тисяч рублів за iPhone 8 Plus (64 Гб) проти 80 тисяч рублів за iPhone X (64 Гб)

Висока ціна сама по собі ніколи не була проблемою для успіху айфонів. Горезвісну “націнку за бренд” у разі яблучних пристроїв слід було б назвати “націнкою за екосистему” – ти розумієш, що витрачаєш додаткові гроші не просто за надкушене яблуко на задній стінці смартфона, але за надійність, зручність, безшовну роботу і т. д.

Фото: depositphotos.com
Старі моделі смартфонів Apple різко подешевшали в Росії після анонса iPhone X
Але у випадку з iPhone 8 Plus X і iPhone різниця в ціні (близько 23%), на мій погляд, недостатньо висока, щоб стати важливим фактором у прийнятті інформованого рішення про покупку тієї або іншої моделі. А Plus 8 до 256 Гб і зовсім лише на 3 тисячі дешевше 64-гігабайтного iPhone X. Така фрагментарність може заплутати потенційного покупця.

Втім, однозначно нову цінову політику можна буде віднести до мінусів, лише поглянувши на підсумки продажів свіжих пристроїв.

3. Корпус із скла

В Apple запевняють, що скло, використане в корпусі iPhone X, – “саме міцне” з коли-небудь використаних в айфонах. Що, звичайно, не робить його броньованим. Так що будуть падіння, а з ними і неприємні сколи та тріщини. Все це треба буде лагодити – в інтернеті вже повзуть чутки про те, як власники сервіс-центрів підбирають колір оббивки наступного “ламборгіні”.

4. Акумулятор

Apple не говорить безпосередньо про ємності акумулятора “десятки”. Замість цього маркетологи компанії оперують відносними числами – “працює до двох годин довше, ніж iPhone 7”. Але якщо залізти в порівняльні характеристики, то з’ясується, що це водночас означає “на годину менше роботи в інтернеті і відтворення потокового відео, ніж на iPhone 8 Plus”. Тобто батарея трохи слабше (або вимогливість чіпів до акумулятора більше), ніж у свіжого “плюса”. Неприємний факт, який від нас намагалися приховати.

5. Треба чекати листопада

Ну і напевно, саме образливе у всій цій історії – якщо iPhone 8 можна буде попередньо замовити і навіть отримати вже в цьому місяці, то iPhone X доберуться до прилавків не раніше листопада. Так і тоді, швидше за все, будуть в найжорстокішому дефіциті. Такий відкладений анонс може зіграти не на руку новинці – найбільш нетерплячі і консервативні (не готові переучуватися з кнопки “додому” на керування жестами) підуть і куплять “вісімку”. І тоді iPhone X позбудеться частини потенційної аудиторії.