Електронний цифровий підпис

Значно спрощує процес ведення переговорів і прийняття документів таке явище, як електронний цифровий підпис.

В даний час технології активно розвиваються, і постійно з’являються зручні і функціональні пристосування. Однією з найбільш активно преображающихся галузей є бізнес.

Варто детальніше розглянути її особливості і сферу застосування.

Електронний цифровий підпис — поняття

Електронний підпис – це спосіб криптографічного перетворення інформації, в результаті застосування якого потрібний документ можна ідентифікувати надалі. Принцип дії схожий з традиційним підписанням паперових договорів, але більш високотехнологічний.

Сфера використання

Цифровий електронний підпис дозволять точно визначити особа, яка поставила її на документі. Подібні папери можуть виступати в якості доказів при судових розглядах. Зазвичай використовується такий спосіб при укладанні угод між фізичними і юридичними особами, але допустимо і при контакті з органами державної влади та муніципальними утвореннями.

Трохи історії

Вперше алгоритм створення електронного підпису був розроблений і представлений на експертизу до початку сімдесятих років двадцятого століття в Америці. Російський варіант був опублікований і прийнятий лише в 1994 році. Ще вісім років урядом РФ було затверджено положення, згідно з яким поняття «електронний підпис» та «електронний цифровий підпис» ототожнювалися. А з 2013 року ці категорії стали регулюватися єдиним стандартом ГОСТ Р 34.10-2012.

На сьогоднішній день електронний цифровий підпис – це корисна і широко використовується в різних сферах людського життя інновація.