Кардшарінг — чи можна на цьому заробити

Бурхливий розвиток інтернету та інформаційних технологій останніх років ввело в наш побут чимало нових термінів і понять. Один з таких термінів — це «кардшарінг«. Утворений він від двох англійських слів card та share. Пряме читання перекладу це «карта» і «поділ», а ось що це означає і чи можна на цьому заробити, ми розповімо в цій статті.

Якщо не заглиблюватися в технічну частину питання, то кардшарінг це досить просто. Це організація можливості доступу до супутникових програм і телеканалів з усього світу, через надання доступу до одного пристрою з картою відразу кількох абонентів.

В першу чергу для організації цього доступу потрібен Кардшарінг сервер. Саме навколо цього пристрою будується вся технологія доступу. Фактично сам сервер ця звичайна смарт-карта встановлена в DVB-плату, але за рахунок програмного забезпечення працює в режимі сервера і надає доступ до ресивера інших приймальних пристроїв. Необхідним технічним умовою використання кардшаринга є наявність постійного зв’язку через локальну мережу або через Інтернет між пристроями мережі. Для нормальної роботи цієї мережі достатньо буде каналу 64 кбіт\сек. Це організувати сьогодні не складно. Але звичайно для стабільної роботи потрібен канал більш широкої смуги пропускання. Ідеально, організувати доступ за технологією FTTx, xDSL або 3G\4G.

З технічної точки зору для організації кардшаринга все досить просто. Складніше питання з точки зору легального використання. З точки зору закону кардшарінг в принципі легальний і багато операторів супутникового зв’язку ведуть боротьбу з цим новим для них явищем, чисто технічними способами. Один з таких способів — це зміна контрольного ключа доступу, що використовується для дешифрування сигналу як можна частіше (раз на п’ять секунд). Але даний спосіб додає чимало проблем з переглядом каналів у звичайних легальних користувачів.

Тому перспективи у кардшаринга досить позитивні і використання даного виду бізнесу приймає все більш широкий характер.

Отже, що потрібно для організації даного виду доступу (спрощено):

Для оператора:

  • Технічне обладнання. DVB-плати і карти різних операторів.
  • Мережа доступу між абонентами кардшаринга.
  • Опрацювання договорів надання послуги кардшаринга.
  • Організація рекламної кампанії та підключення користувачів.
  • Для абонента:

  • Телевізор
  • Спеціальний ресивер
  • Підключення до мережі Інтернет
  • Супутниковий інтернет.
  • Як бачимо, обладнання майже те ж, що і при звичайному перегляді супутникового ТБ, але відмінність в тому, що ресивер буде підключатися до карти доступу через мережу. Замість мережі Інтернет можна використовувати і виділену мережу, якщо є така можливість.

    Якщо є бажання, подумайте про організації даного бізнесу.

    Якщо є бажання користуватися, шукайте майже напевно у вашому районі вже можна знайти операторів надають дану послугу і у вас є можливість заощадити значну суму отримавши значно більший доступ до каналів супутникового телебачення.