Кредит і мікрозайм як заробіток і вид доходу

Мікрозайм як заробіток, як бізнес, набирає популярність з кожним роком. В кожному місті десятки і сотні місць з вивісками «Кредит швидко!«, «Кредит без проблем» і т. д.

Кількість пропозицій говорить про те, що попит на кредити і микрозаймы є, і він суттєвий.

Так як же заробляють на микрозаймах?

А заробляють в цій справі, як мінімум в трьох варіантах.

Варіант 1. Відкрити власну компанію по видачі кредитів та мікропозик.

Такі компанії відносять до сфери мікрофінансових організацій (МФО). Вони видають кредити на дуже лояльних до споживача умовах, без підтвердження доходів і тільки за паспортом, але під дуже високі відсотки. Позики можна видавати в торговій точці, а можна видавати позики онлайн прямо в інтернеті, тількі тут різні.

Мікрокредит або мікрозайм як заробіток, як бізнес, вимагають деяких організаційних зусиль. За законом, видавати микрозаймы можуть тільки організації, що мають статус МФО, а для цього потрібна реєстрація в держреєстрі МФО. Контроль над такими компаніями досить жорсткий, як з боку Центрального Банку РФ, так і з боку різних відомств. І не забувайте, що в цьому сегменті висока конкуренція, так що ймовірність залишитися без прибутку — дуже висока.

Можна правда відкрити МФО по франшизі, під опікою й наглядом більш великої мікрофінансової компанії. В цьому випадку процес виходу на ринок істотно спрощується. Але і вимагає подібна схема дуже істотних початкових витрат. Вартість франшизи МФО починається від 200 000 рублів, плюс щомісяця необхідно перераховувати роялті (10-15%). Також до франчайзі, як правило пред’являються відносно високі вимоги щодо первісного капіталу на видачу позик (від 2 000 000 рублів).

Такий бізнес має дві негативні сторони.

Перша – оцінка позичальників. Більшість МФО традиційно використовують загальнодоступні бази боржників, а також сайти ФССП, БКІ і офіційні «чорні» списки банків. Деякі ж готові кредитувати виключно по одному тільки паспортом, але в цьому випадку легко можна зіткнутися з клієнтом, який спочатку не збирався повертати борг.

Друга – це стягнення боргів. Заробити на микрокредитах можна, лише побудувавши свою схему роботи з боржниками. А прострочених позик у сфері мікрокредитування завжди дуже велика частка. Отже, потрібно або створювати свою службу стягнення, або працювати через колекторів.

Переваги МФО як бізнесу:

 • швидкий термін окупності;
 • значні високі доходи;
 • велика цільова аудиторія і високий попит на послуги.

Недоліки:

 • складна процедура реєстрації;
 • висока конкуренція;
 • високі ризики неповернення позик.

Варіант 2. Кредитувати приватний інвестор

Приватні інвестори працюють також, як МФО, але в статусі фізичних осіб. Законом практика видачі приватних позик не заборонено, так що можна працювати в рамках правового поля.

Приватні інвестори зазвичай видають невеликі позики на нетривалий час і як правило, під заставу майна (нерухомості або авто). Під розписку зараз практично не працюють. Всі договори позик завіряються нотаріально.

Основна складність, також – знайти і оцінити фінансові можливості позичальника. Пошук часто обмежують оголошеннями в інтернеті. Хоча багато запевняють, що шукати клієнтів краще через знайомих і соціальні мережі – так ризики значно нижче.

Переваги:

 • повний контроль над ситуацією: ви самі вирішуєте, кому, коли і скільки позичити;
 • високі доходи – немає необхідності сплачувати податки і утримувати штат співробітників, також як і оплачувати оренду офіса;
 • мінімальні первісні вкладення: розмір кредиту плюс витрати на реєстрацію договору кредитування;
 • ризики зводяться до мінімуму за рахунок застави.

Недоліки:

 • відбір позичальників проводиться «в ручному режимі», що трудомістке;
 • складність процедури реєстрації угоди – необхідність оформлення застави;
 • слабка практика стягнення простроченої заборгованості.

Варіант 3. Соціальні кредитні мережі.

Кредитні паблики у соціальних мережах усі набирають і набирають обертів.

За великим рахунком, кредитні соціальні мережі нагадують структуру відомої раніше МММ. Кожен учасник залучає нових і отримує за кожного залученого відсоток. Відмінність у тому, що вкладати гроші в систему немає необхідності. Заробляєте ви на відсотках, які платять користувачі, які отримали кредит від системи.

Процентні ставки тут такі ж, як у МФО, близько 1-2% в день, але зате терміни і суми істотно менше. Кредити видаються буквально на пару днів. Схема роботи не зовсім вписується в рамки законодавства про МФО, а заробіток не можна порахувати на калькуляторі, він сильно залежить від кількості залучених осіб. Гроші від рефералів акумулюються в системі, а щоб їх вивести і мати можливість використовувати, необхідно накопичити певну суму.

Переваги:

 • можливість заробляти, не виходячи з будинку;
 • чим ширше мережа рефералів, тим вищий заробіток;
 • не потрібно вкладати власні кошти;
 • процедура реєстрації дуже проста.

Недоліки:

 • високі ризики;
 • неофіційний статус роботи таких організацій;
 • складна процедура виведення коштів.

Приваблює вас мікрозайм як заробіток?

Який варіант ви виберете?