Новини бізнесу та інвестицій україни

9-10-2021

 

Деякі фінансові організації були змушені тимчасово призупинити видачу кредитів і ряд інших операцій. Однак масштаби бізнесу в україні у провідних російських банків невеликі, особливо якщо дивитися щодо розмірів цих фінансових інститутів в цілому. Відповідно, втрати, пов’язані з кризою в україні, можуть бути компенсовані за рахунок зростання доходів від діяльності в інших країнах, а також за рахунок фінансової підтримки від власників. Що ж стосується ризику дефолту за державним боргом україни, то він також не становить серйозної загрози для російських банків, оскільки більшість з них не інвестувала в українські облігації. Хочемо почитати про новини бізнесу на сайті , тут найкращі та приємні новини .

Керівництво центробанку стверджує, що мова йде про тимчасовий захід, необхідний для зниження інфляційних і валютних ризиків, пов’язаних з волатильністю на ринках. Відповідно, найважливіше питання зараз-наскільки тимчасовим насправді виявиться цей захід, а це вже залежить від того, наскільки швидко буде врегульована ситуація, пов’язана з кризою на україні. Крім того, комерційні банки фондуються не тільки за рахунок міжбанківського ринку, але і за рахунок вкладів фізичних і юридичних осіб, а серйозної зміни ставок за цими вкладами поки не спостерігається.

– як довго ключова ставка може протриматися на рівні 7% річних?

– центробанк буде утримувати ставку на високому рівні до тих пір, поки не стабілізується геополітична обстановка, пов’язана з ситуацією на україні. Українська криза і пов’язана з ним невизначеність створюють серйозні передумови для спекуляцій на валютному ринку, спрямованих проти російського рубля. Центробанк, у свою чергу, має намір протистояти зниженню курсу національної валюти, в тому числі за допомогою утримування високої ключової ставки. Зниження ключової ставки стане можливим тільки в разі вирішення даної кризи, сприятливого для перспектив російської національної валюти з точки зору інвесторів.