Проектна організація як бізнес

У професійних інженерів, як правило, досить високий заробіток. А проектні фахівці і проектна організація як бізнес — це користується попитом у будь-якій діяльності. Зараз є навіть проектна діяльність у школі, тому що це дуже перспективно.

До того ж справжній фахівець може відкрити власну проектну організацію і отримувати досить високі доходи. Для цього, природно, доведеться докласти багато зусиль, але результат того коштує.

Основні нюанси

Спочатку потрібно обов’язково визначити майбутню спеціалізацію фірми. Для цього необхідно чітко сформулювати, які проектні роботи буде виконувати компанія. Зараз найпопулярнішим напрямком вважається нафтова промисловість. На даний момент навіть дослідна проектна діяльність школярів спрямована на це.

Обов’язково слід найняти професійних співробітників, вимоги до них повинні бути дуже високими. Як мінімум компанії потрібні:

  • головний інженер;
  • спеціаліст по проектам;
  • декілька рядових працівників.

У всіх шукачів має бути вища освіта, бажаний великий досвід роботи.

Приміщення для проектної компанії буде потрібно досить велика, щоб розмістити всі необхідні відділи. Також при складанні бізнес-плану слід врахувати спеціальне обладнання, а також сучасні персональні комп’ютери. Якщо бюджет обмежений, то що-то можна орендувати.

Розкручування проектної організації краще всього проводити в Інтернеті, на сайтах відповідної тематики або в пошукових системах. Слід враховувати, що в цьому бізнесі дуже важливі відгуки, тому послуги слід надавати якісно.

Проектна організація на перших порах потребує вкладень від 50 до 100 тисяч доларів. Але такий бізнес вважається високорентабельним, бо вже через півроку можна почати отримувати першу прибуток.