Програвач вінілових пластинок Thorens TD 240-2 з вінтажним дизайном

6-6-2019

Швейцарська компанія має більш ніж столітню історію. Любителям вінілу її назва знайоме так само добре, як «кока-кола» — всім мешканцям планети. Це одна з найбільш серйозних і престижних компаній, що працюють у сфері виготовлення пристроїв, призначених для відтворення цього аналогового звуку. До речі, потужності фірми знаходяться в Німеччині, що підкріплює таку характеристику її продукції, як європейська якість.
Рекомендуємо почитати чи можна заробити на платівках

Якщо габарити цього столу порівняти з моделлю Dual, то вони абсолютно однакові. Ось вагу дещо інший, а то можна було б подумати, що все зроблено на одній фабриці. До речі, саме шасі теж дуже схоже — і подвійна конструкція з натурального дерева, і металева пластина, яка несе всю механіку і електроніку і на якій встановлений двигун з пассиковой передачею обертання на опорний диск. “Ремінь” використаний прецизійний і дуже високої якості, що сприяє абсолютно безшумній роботі вузла. І тут застосована розв’язка від шасі всієї платформи, а не двигуна. Однак ніжки у масиву добре задемпфовані – в основі круглих металевих шайб лежать опуклі півсфери з полімеру. Живлення програвача забезпечує виносний блок.

Програвач Thorens TD 240-2 оброблений досить вишукано-цілісний корпус зі світлого горіха виглядає дуже і дуже привабливо. Досить легкий опорний алюмінієвий диск діаметром 304 мм покритий щільним 3-мм фетровим матом для кращого зчеплення з носієм і сприяє боротьбі з резонансами. Що стосується тонарма (до речі, тут встановлена модель TP 19-1), то при своєму досить крихкому вигляді він абсолютно органічно вписується в загальну концепцію дизайну. Ця пряма трубка, чия ефективна довжина дорівнює 211 мм, має знімний шелл, а поворотний механізм зроблено гранично прецизійно і грамотно. До тонармам такого типу рекомендується підбирати не надто важкі картриджі з високою податливістю підвісу. Є все необхідне для грамотної юстування, за винятком можливості регулювати вертикальний кут прямування, що дещо обмежує використання інших головок, крім штатної. У програвача три швидкості обертання. Зверніть увагу на те, що для старих шеллаковых пластинок на 78 об/хв до штатного бюджетного картриджу Audio-Technica AT-95E знадобиться придбати вставку зі спеціальною голкою.

В цілому Thorens TD 240-2 привабливий тим, що поставляється практично готовим до дії — справжній plug & play. Також необхідно відзначити впевнену і майже безшумну роботу автоматики і пристойну вібрації.

Перед початком прослуховування тестових записів нас дуже сильно цікавило, чи можна буде виявити відчутну різницю у звучанні двох конструктивно схожих апаратів, до того ж виготовлених в одній країні. Зрозуміло, що в більшій мірі на саунд повинен впливати картридж, а він для всіх учасників використовувався один і той же. Все інше, не рахуючи фонокорректора, який теж грає дуже важливу роль в тракті, змінює звук в меншій мірі. Тобто при порівнянні (тест в тесті) моделей Thorens і Dual ми слухали, по суті, столи і фонокорректоры (причому останній, як було сказано, у Dual CS 455-1 EV вбудований, а у випадку з Thorens TD 240-2 виносної). І що ж у підсумку? Звучання TD 240-2 виявилося трохи більш емоційним і енергійним, хоча в цілому і в деталях воно надзвичайно схоже на те, яким володіє німецький побратим. І ще, на наш погляд, в ньому трохи більше вишуканості і шарму. З фонограмами всіх запропонованих стилів вертушка впоралася легко і невимушено. Порадувало виконання класичних творів-цінителі складного, але прекрасного, візьміть на замітку, цей програвач вас не розчарує. Доведеться Thorens TD 240-2 до вподоби також і молоді, і замшелым рокерам і битникам: від Елвіса до «Бітлз», від Uriah Heep до «темно-лілових», від Kiss до нової хвилі і аж до Porcupine Tree і Mars Volta — скрізь він відчуває себе в своїй стихії. В даному випадку немає ніякої потреби згадувати анекдот пр