Реєстрація юридичної адреси — важливі особливості

Якщо ви вирішили вести свій бізнес, як юридична особа, то реєстрація юридичної адреси є одним з найважливіших етапів. Без юридичної адреси Ви просто не зможете зареєструвати фірму, а, отже, не зможете почати свою справу.

Адреса, який вказаний при реєстрації, а також є місцем знаходження виконавчого органу, названий юридичним. Він необхідний для зв’язку. Тобто саме на нього будуть приходити всі оповіщення, документи з податкової та інших інстанцій.

Однак що робити, якщо при реєстрації немає можливості вказати юридичну адресу, наприклад, офісу поки не існує або відсутні права власності на приміщення? Без цієї інформації в оформленні документів відмовлять. Є вихід – спочатку позначається місце проживання одного із засновників, а далі, після оренди відповідного офісу, виконується зміна юридичної адреси тов.

Втім, закон не забороняє і далі використовувати житлове приміщення.

Можна вказати неправильну адресу?

В першу чергу, ви відмовляєте свої інтереси, адже всі повідомлення і документи, в тому числі важливі, не дійдуть до адресата, тобто до вас. І якщо до 2014 року цей момент був єдиною незручністю, оскільки податкові, як правило, не перевіряли достовірність інформації, то зараз, вказавши неправильну юридичну адресу, ви ризикуєте заробити ряд проблем, починаючи з адміністративного штрафу, закінчуючи ліквідацією ТОВ. З вересня минулого року при реєстрації компанії виконується перевірка даних з виїздом інспектора на місце.

Які адреси вважаються недостовірними?

В першу чергу, «масові». Тобто ті, на яких вже числяться багато інші юридичні особи. Це не означає, що ви не зможете зареєструвати фірму в великому бізнес-центрі. В цьому випадку, адреса підтверджується власником бізнес-центру, а тому проблем не виникне.

Забороняється вказувати зруйновані або ще тільки будуються, а також будівлі, де знаходяться органи державної влади.

Значущим моментом є поштове повідомлення, яке здійснюється за вказаною адресою. Направивши офіційне повідомлення за юридичною адресою, компетентний орган вважає, що належним чином сповістив виконавчі органи юридичної особи, і чекає отримання офіційної відповіді, або здійснення адекватних дій.

Реєстрація юридичної адреси справа нескладна, але підійти до цієї справи потрібно відповідально, щоб не втратити даремно час, гроші і можливо ділову репутацію.