Самостійна оптимізація сайту — прості кроки складного справи

У цій статті ми обговоримо, що таке самостійна оптимізація сайту і як її зробити. Адже не кожен бюджет може витримати послуги seo агентів. Якщо ваш сайт досить новий, розкрутити його можна спробувати самостійно.

Отже, самостійна оптимізація сайту

Що можна зробити, щоб своїми силами просунути свій сайт:

Оптимізуйте структуру самого сайту.

Вставляйте в назву всіх розділів і сам текст ключові слова. Завдяки цьому популярність вашого ресурсу в рейтингу пошукових машин буде зростати. Обсяг ключових слів має бути не більше 3% від обсягу тексту.

Не змінюйте ключові фрази, не вживайте їх в якому–небудь відмінку. Наприклад, якщо ви оптимізуєте сайт під запит «пошук книг», то саме так і повинна виглядати ця фраза у вашому тексті.

Для сайтів на платформі WordPress є чудовий плагін, який показує всі фактори оптимізованого тексту статті. Плагін називається Yoast SEO. Безкоштовної версії цілком вистачає для нормальної оптимізації текстів.

Зробіть простіше карту вашого сайту.

Правило «трьох кліків» говорить: що б потрапити на будь-яку сторінку сайту з головної сторінки, потрібно клікнути не більше трьох разів. В іншому випадку, пошукові роботи будуть рідше індексувати сторінки вашого сайту .

Якщо сайт має безліч розділів, радимо звернути вашу увагу на онлайн сервіси для створення візуальної карти сайту. Напевно самий простий — Simple SitemapСамостоятельная оптимизация сайта - простые шаги сложного дела

Сформуйте семантичне ядро вашого сайту.

Є багато інструментів на цю тему. Я користуюся Key Collector. Інструмент платний, але він того вартий. Отримавши список ключових слів по вашій темі, вичистивши його від зайвих, зробіть в цьому ж інструменті пошук релевантних сторінок. І ще раз повернувшись в редактор сайту, відредагуйте текст статті під певні ключові слова. Якщо звичайно ж Key Collector потрапив близько в тему.

Попрацюйте з дизайном сайту.

Майте на увазі, що пошукачі не заточені бачити тексти у вигляді картинок або флеш – графіки. Добре, якщо у кожної картинки буде alt тег з ключовими фразами.

Спробуйте зробити перелинковку сторінок, т. е зв’яжіть їх гіперпосиланнями.

Це підвищить релевантність сайту до запитів користувачів. Якщо уявити собі сторінки вашого сайту у вигляді паперових аркушів, то з допомогою перелінковки, відбувається як би зв’язування сторінок наскрізь. До речі пошук сторінок, які можна слинковать по фразах в статтях, можна зробити тим же Key Collector.

Самостоятельная оптимизация сайта - простые шаги сложного дела

До слова сказати, гіперпосилання можуть служити захистом ваших текстів від копіювання. Бо, якщо хтось надумає поцупити вашу статтю, скопіює її з усіма внутрішніми гіперпосиланнями. Це допоможе легко виявити ресурси, які крадуть тексти.

Зробіть свої тексти унікальними.

Не забувайте про те, що вони повинні бути грамотними, цікавими і без ознак плагіату. Якщо не плануєте наповнювати сайт самостійно, скористайтеся послугами грамотного копірайтера.

Спробуйте попрацювати з індексацією.

Закрийте від індексації всю статистику, облікові картки користувачів, службові сторінки. Файл robots.txt як раз містить інструкції для пошукових систем.

Самостоятельная оптимизация сайта - простые шаги сложного дела

Всі ці методи спрямовані на залучення нових споживачів вашого ресурсу. І це, загалом, грубому наближенні все що можна назвати — самостійна оптимізація сайту.

У цьому випадку, корисно згадати старий добрий метод ведення розсилки, схожою з областю вашої діяльності.

Листи повинні бути лаконічними і корисними читачу. Це дозволить вам знайти постійних відвідувачів, які зможуть, переходячи по посиланнях, ознайомиться з оновленнями вашого сайту.