Що таке грумінг собак?

12-19-2019

У спробі заощадити час і нерви, господарі чотириногих друзів все частіше вдаються до послуг перукарів для собак – грумерів. Також хочемо замовити стрижка собак на сайті

Що таке грумінг собак?
Якщо ж ви мало знайомі з цією темою, варто пояснити, що значить цей термін.

Грумінг собак – це ряд гігієнічних і косметичних процедур, покликаних поліпшити зовнішній вигляд і самопочуття вихованця. Вибір заходів залежить виключно від власника тварини й може обмежуватися стрижкою пса, так і включати в себе “повний пакет” послуг, про які ми розповімо нижче.

З чого складається грумінг?
Крім власне стрижки, поняття “грумінг” опціонально включає в себе такі процедури, як

видалення колтунов
купання
сушка вовни
розчісування і укладання
обробка засобами від паразитів
лікування шерсті та шкіри спеціальними ветзасобами
підстригання кігтів собаці, манікюр
чистка вух
догляд за очима
чищення зубів
проріджування вовни між подушечками і пальцями на лапах
філіровочная стрижка
тримінг / стрипінг

Поняття “тріммінг” використовується, як правило, по відношенню до собак з жорсткою шерстю – шнауцерів і тер’єрів. Їх виводили для полювання і прагнули зрадити вовни певні властивості для максимального захисту від пошкоджень гілками, колючими рослинами і чагарниками, зубами інших тварин. В результаті такої селекції ці породи перестали линяти. На перший погляд, це практична якість для їх власників, проте не обійшлося і без підступу. Справа в тому, що відмирання старої вовни не припиняється, з часом вона втрачає колишній блиск і структуру. Від таких волосся необхідно позбавлятися шляхом вищипування зайвих елементів вовняного покриву. Як правило, це не заподіює біль тварині, оскільки видаляються саме мертві волосся, і сприяє зростанню здорової вовни.

Стріппінг ж, по суті, являє собою різновид тримінгу і полягає в частковому видаленні “дозрілої” вовни з допомогою професійних інструментів – отака моментальна линька, стимулює оновлення вовни.

Основні види собачих стрижок.
Собачі стрижки можна розділити на 3 умовних типу:

виставкові: як правило, виконуються по стандартам породи, які в залежності від неї значно відрізняються;
гігієнічні (домашні): носять у першу чергу практичний і оздоровчий характер – стрижка виконується локально в проблемних місцях (морда, лапи, інтимні зони) або по всьому тілу “під машинку”.
нестандартні: в даному випадку кінцевий результат буде залежати як від майстерності і творчих навичок грумера, так і від фантазії собаківника.

Де стригти собаку? Муки вибору.
Люблячі господарі, які вперше зіткнулися з необхідністю стрижки або інших заходів по догляду за зовнішнім виглядом вихованця, часто намагаються зробити відповідні процедури самостійно, і, як правило, спочатку звертаються до інтернету, починаючи пошук із банальних питань

“як підстригти собаку вдома”,
“як постригти кігті собаці в домашніх умовах”,
які з кожним наступним дією “початківців грумерів” перетворюються в нетривіальне

“як підстригти нігті собаці, якщо вона виривається і кусається”,
відчайдушний

“як приспати собаку, щоб підстригти”,
і нервове

Переваги стрижки собаки в домашніх умовах.
Як правило, столичні власники задумали стрижку собаки , за звичкою їдуть в клініку або салон. Не останню роль в цьому відіграє стереотип про високу вартість виїзних послуг в цілому і ціною грумінгу на дому зокрема. Однак варто враховувати, що в обмін на зекономлені кошти клієнт салону стає потенційним володарем супутніх “задоволень”:

пробка,
стрес і непередбачувана поведінка в дорозі для собак, які не звикли до поїздок, деяких з яких ще й заколисує,
проблеми з “доставкою” на місце стрижки великих собак, або літнього вихованця в разі географічної віддаленості клініки / грумінг-салону, особливо за відсутності особистого транспорту,
запізнення / затримка попередніх пацієнтів і, як наслідок, очікування в черзі,
реакція на інших тварин, незвичну обстановку,
нав’язування товарів та інших послуг клініки/ салону, де весь асортимент пропозицій “під рукою”.
Що стосується господарів, охочих підстригти вихованця самостійно, то в більшості випадків економні авантюристи намагаються обійтися без спеціальних інструментів, через що виникає ряд незручностей. Ті, хто все ж витрачає на них гроші, що не рентабельно за умови рідкісного використання, часто стикаються з неможливістю їх повноцінного застосування в силу відсутності навичок розташування і утримання тварини, та й досвіду стрижки тварин в цілому.

Чи То справа грумінг від професійного собачого перукаря в комфортних для вихованця умовах:

звична обстановка,
присутність господаря (якого в клініках часто настійно відправляють в хол або кімнату очікування),
відсутність ризику зараження (потік різномастих тварин в салонах і клініках часто дуже великий),