Свій город на даху

Свій город на даху ідея не нова — то і справа в новинах про це періодично говорять.

Але такі городи практично ніде не можуть бути прибутковими. Занадто трудомістко вирощувати овочі і фрукти в таких міських умовах.

Але, не так давно в передачі «Сьогодні» на НТВ була передача про одного підприємця, який придумав прибутковий вид бізнесу на ідеї городу на даху.

Картинки для демонстрації цього бізнесу з цієї передачі.

Підприємець з Гонконгу — Осберт Лем — придумав таку модель бізнесу, при якому подібний город на даху стає прибутковою справою.

Свой огород на крыше

Він весь свій город поділив на окремі ящики (з номерами) і почав здавати їх в оренду городянам (на термін від місяця).

Кому це доступно

Будь-який городянин, який взяв один такий ящик з землею в оренду, міг щодня підніматися на дах хмарочоса і возитися зі своїми насадженнями скільки завгодно (він і садити міг що завгодно).

Вартість оренди такого ящика в перекладі на російські гроші становить 1000 рублів.

Весь огород поделен на ящики с номеркамиКлиент огорода на крыше

Индивидуальные огородные ящики с землей и растениями

Огород на крыше - это не только фрукты и овощи, это зеленый отдых посреди шумного города

500 ящиков живого огорода   Сетки для защиты от птиц

Що це дає

За рік такий город може дати 20 кілограмів овочів або фруктів. Але все задоволення не тільки в цьому! А в тому, що чудово посидіти в цьому оазисі зелені і сонця, на теплому вітерці, вдихаючи запах нагрітої землі і слухаючи тишу! За таке задоволення — приходити в будь-який час доби і милуватися своїм зеленим городом — можна заплатити невелику оренду.

Тому й бажаючих взяти в оренду ящик з землею у містера Лема більше, ніж він може їм запропонувати (а у нього у власності знаходяться 500 таких ящиків). І у нього зібралася черга з клієнтів. Вся його турбота — допомоги клієнтам порадами, як садити і доглядати, і в охороні цього городу. Він захищає його від птахів (за допомогою сітки і лякав) і від вітру (зміцнюючи огорожі).

Інших особливих обов’язків, практично і немає. У такій ситуації навіть не важливо, ЩО клієнт вирощує (хоча для самих клієнтів це, можливо, і важливо). Містер Лем в це не втручається. Саме тому його клієнти із задоволенням платять йому — вони не платять за землю, а за свободу володіння живим шматочком землі.

В даному випадку, підприємець запропонував можливість зекономити на фруктах і овочах (яких і так багато в магазинах).

А можливість володіти невеликою ділянкою землі — можливістю що хочеш посадити і доглядати як хочеш. Ми теж дачі так іноді купуємо — не для того, щоб тільки виростити помідори і огірки дешевше або екологічніше, ніж в магазині, а просто щоб попрацювати на землі і відпочити для душі.