Як програмісту знайти роботу в Інтернеті

Шукаєте відповідь на питання — Як програмісту знайти роботу в Інтернеті? Так, мабуть, сама «інтернетівських» професія – програмування. Якщо ви поки що кодите в діловодстві, можете спробувати вийти і на віртуальний ринок послуг.

Якщо ти талановитий програміст

У талановитого, відповідального і швидкого програміста багато способів заробити.

Можна брати участь у розробці флеш-ігор для сайтів, робити платні плагіни, що дозволяють керувати закладками, обробляти фотографії в режимі онлайн або допомагати скачати музику з вконтакте Firefox – розробник Mozilla Corporation, Google і «Яндекс» – навряд чи ті замовники, на яких ви незабаром зможете працювати. Але багато невеликі фірми і підприємці будуть готові дати вам завдання, в тому числі і через біржі.

Почати можна саме через сайти – майданчики для зустрічі продавця і покупця. Це різні фрілансерські ресурси, як загальні – для веб-розробників, дизайнерів, копірайтерів і Сеошників, так і вузькоспеціалізовані – программистские.

Але, зареєструвавшись, готуйтеся до того, що невідомому новачку навряд чи відразу віддадуть великий дорогий проект. На таких веб-ресурсах зазвичай є система рейтингу та відгуки замовників, так що вам треба буде напрацювати базу, щоб згодом претендувати на «ласі шматочки» поряд з іншими профі.

Можна знайти тематичні форуми – іноді замовники приходять за працівниками професійні спільноти. Також подивіться групи «Вконтакте» – це одна із зручних форм вступити в об’єднання.

Якщо ти програміст-початківець

Інше питання – якщо знань не вистачає і поки що нічим похвалитися в портфоліо. В такому випадку для початку спробуйте, наприклад, вступити в співтовариство по створенню будь-якого безкоштовного проекту. Якщо це впізнаваний продукт, замість грошей ви отримаєте репутацію.

Ваших умінь і ентузіазму можуть чекати, наприклад, спільноти розробників Debian, qutIM або Lichcraft. Ви зможете доповнити програму або операційну систему новими можливостями, які зроблять більш функціональним і зручним.