Як вибрати хороший домен для бізнесу

5-19-2020
Як вибрати і зареєструвати доменне ім'я для сайту


Найбільший реєстратор доменів для бізнесу Regery підготував кілька порад про те, як правильно вибрати доменне ім’я і на що потрібно звернути увагу при реєстрації. Коли виникає завдання реєстрації домену, то багато хто обмежується пошуком відповідного імені в традиційних зонах . Це хороший варіант, але далеко не завжди оптимальний. Іноді неочевидні варіанти доменного імені дозволяють вигідно підкреслити переваги компанії або допоможуть в проведенні рекламної кампанії. Також хочемо вам порекомендувати поиск домена на https://regery.com.ua/ru/domains/search

Вивчіть тематичні зони

Головне завдання доменного імені – це донести інформацію до користувача про те, що він зможе побачити на ресурсі.

У цьому можуть допомогти спеціальні тематичні зони. Наприклад, інтернет-магазини в Рунеті часто використовують домен .shop. Останнім часом популярність набирають географічні зони, наприклад, .moscow або .tatar. Заклади громадського харчування використовують зони .bar, .restaurant, .cafe, .pizza або .pub – дуже зручно, оскільки людина за посиланням може відразу зрозуміти формат закладу.

Є міф, що пошукові системи упереджено ставляться до нових доменних зон, однак Яндекс і Google офіційно спростовували цю інформацію.

Що щодо кирилиці?

У кириличних доменних зон, на кшталт .рф і .рус, є кілька переваг.

По-перше, вони підходять для сайтів компаній зі складними назвами, які можуть мати різні варіанти транскрипції – користувач рідше робить помилки при наборі адреси в браузері.

По-друге, кириличні домени легко сприймаються на слух. Це істотний плюс, якщо планується офлайн – реклама, наприклад, в радіоефірі. Домен в кириличній зоні дає можливість користувачеві легше запам’ятати адресу сайту і в майбутньому зайти на нього, коли буде потреба.

По-третє, можливості пошукової видачі. Не у всіх бізнесів є необхідність в сильному бренд і «навантажувати» користувача зайвої інформації про назву компанії буває ні до чого. Наприклад, користувач, бачачи сайт з адресою евакуатор-в-киеві.юа, відразу розуміє, що саме тут надають необхідну йому послугу. А як називається компанія – вже значення не має.

Ну і, нарешті, в кириличній зоні також поки менше реєстрацій, тому знайти відповідну назву простіше, ніж в традиційних зонах.

Безпека понад усе

Для багатьох бізнес-проектів втрата контролю над доменом може мати непоправні наслідки, тому питань безпеки слід приділити увагу ще на стадії реєстрації домену.

Уникнути помилок і зробити бізнес успішним допоможуть кілька простих правил:

Оформляйте домен тільки на саму компанію або на себе, як фізособа. Таким чином ви забезпечите себе, якщо виникнуть непередбачені конфлікти з підрядником – розробником сайту або найманим співробітником;

Захистіть акаунт. Хороші реєстратори пропонують безліч корисних можливостей: заборона на певні операції з доменом без фігурування уповноважених осіб, обмеження переліку IP-адрес, з яких є доступ до системи адміністрування і багато іншого;

Якщо ваш сайт передбачає безготівкову оплату товарів або послуг, а також авторизацію користувачів – обов’язково слід купити SSL-сертифікат. Як бонус: їх використання допоможе поліпшити свої позиції в пошукових системах – безпечних сайтів віддається пріоритет.