Як вибрати квартиру з чистової обробкою

11-16-2017

Іноді її ще називають “обробкою під ключ”, підкреслюючи, що в квартиру можна в’їжджати хоч завтра – варто тільки завезти меблі. Стіни пофарбовані або обклеєні шпалерами. На підлозі – ламінат або лінолеум. Всі розетки і вимикачі працюють. У ванній кахель і повний набір діючої сантехніки. Встановлені вхідні та міжкімнатні двері, лоджія, вікна засклені, зроблені відкоси. Загалом, забудовник люб’язно (за додаткову плату) відремонтував квартиру замість вас.Пропоную почитати В поиске квартиры с современной планировкой: обзор ЖК «Лесной квартал»

2 Які варіанти чистової обробки є на ринку?

У середньому по Росії близько 10% квартир у новобудовах продаються з готовим ремонтом. Зрозуміло, економ, комфорт – і бізнес-класах використовують різні матеріали та обладнання. Будівельники демократичного недорого житла нерідко здають будинки, де всі квартири в обов’язковому порядку мають чистову обробку базового рівня. Покупці можуть в’їжджати і жити, поступово роблячи ремонт по своєму смаку. У будинках комфорт-класу чистову обробку проводять за попереднім замовленням майбутнього господаря, і кількість готових до заселення квартир у деяких забудовників може досягати 30-40%. У цьому сегменті у покупців є хороший шанс отримати обробку, яку не доведеться доводити до розуму своїми силами. Ну а мешканцям бізнес-класу і “елітки” намагаються запропонувати щось особливе, наприклад, інтер’єри від відомих дизайнерів. Крім цього, зараз стають досить популярними пропозиції покупки житла в комплексах, де 100% квартир виконані з обробкою (це може бути один-два-три варіанти по колірній гамі оздоблювальних матеріалів).

3 Навіщо купують квартири, оброблені “під ключ”?

Перш за все – для того, щоб позбутися від ремонтного кошмару і як можна швидше оселитися у власному будинку. Плюс таким чином можна оплатити ремонт іпотечними грошима, не виділяючи на нього особливого бюджету. Ті, хто переїжджають у власне житло із знімного, завдяки чистовій обробці можуть раніше відмовитися від оренди і витратити кошти, що звільнилися на облаштування.

Для покупців інвестиційних квартир оздоблення “під ключ” – єдиний прийнятний варіант. Вона допомагає продати квартиру, куплену на етапі котловану, одразу після здачі будинку. А інвестори-рантьє зможуть оперативно починати пошук орендарів.

4 Як заздалегідь переконатися в якості обробки?

Тут недостатньо вивчити картинки в буклетах і фотографії на сайті забудовника. Необхідно отримати від нього максимально конкретний список робіт, матеріалів та обладнання. В ідеалі вам повинні відповісти на будь-які запитання: від Якої товщини буде ламінат?” до “А в який відтінок білого пофарбують стеля?”. Уточнюйте бренди, розміри, кольори. Дійшлість тут більш ніж доречна. Наприклад, за формулюванням “обробка санвузла” може ховатися як базовий набір з унітазу, раковини, піддону під душ, так і комплект багатший – з ванною, забезпеченою екранами, тумбочка під раковину і навіть дзеркальним шафкою з підсвічуванням.

Краще, звичайно, подивитися на майбутню обробку своїми очима. Її складові вам можуть показати в офісі продажу. Деякі провідні будівельні компанії демонструють там зразки матеріалів та обладнання, щоб покупці могли познайомитися зі своєю кахельною плиткою, обмацати розетки і потриматися за дверні ручки. Побачити, яка картина складається з усіх цих деталей, можна в шоу-румі. Якщо у забудовника є такий зразок квартири з готовою обробкою, обов’язково відвідайте.

5 Який дизайн обробки вибрати?

Так як ремонту ви не плануєте, стиль повинен бути гранично універсальним, щоб на його основі можна було створити будь-який потрібний вам інтер’єр. Тут потрібні нейтральні, спокійні кольори, що добре поєднуються між собою. Найчастіше компанії пропонують вибрати з двох варіантів – зовсім світлого і трохи більше темного. У будь-якому випадку, варто переконатися, що у вас з забудовником однакові уявлення про прекрасне. Раптом в його розумінні класика – це строкаті шпалери і кахель кольору фуксії?

Тим, хто хоче проявити творчість в ремонті і особисто контролювати фінішні роботи з доведення поверхонь до рівня ідеалу, підійде квартира з базовою підготовкою. У приміщенні виконані основні трудомісткі і складні роботи. Вирівняні і поштукатурені стіни, у санвузлах підлога покрита гідроізоляцією, в кухні та кімнатах виконана стяжка зі звукоізоляційним підкладці. Встановлено електричні розетки і вимикачі. Клієнтові залишається лише втілити в життя свій дизайнерський проект.

Як створити незвичайний інтер’єр в квартирах – мансардах, читайте в матеріалі.

6. Як визначити якість обробки під час приймання квартири?

На цьому етапі варто проявити пильність. Приймати житло з чистової обробкою від забудовника краще ясним днем пізньої осені, коли вже включили опалення, а можливі подряпини на склопакеті будуть добре видні. Втім, дощ теж не завадить: відразу буде помітно, що і де протікає. З собою варто захопити рівень або контрольну рейку, рулетку чи лінійку, зарядку від телефону зі світловим індикатором, вольтметр, аркуш паперу А4, запальничку і лампочку.

7 На що звертати увагу, перевіряючи підлога, стіни і стеля?

Підлоги повинні бути рівними. Допустимий перепад рівня – не більше 2 мм на 1 м. Прогуляйтеся по квартирі, переконайтеся, що підлогове покриття не скрипить, не прогинається, не має опуклостей і западин, що плінтуса добре прилягають до стін. У лінолеуму повинні бути закладені стики, а ламінат розміщений досить щільно. Якщо на підлозі – плитка, перевірте її на предмет відколів, тріщин і розмазаний затірки.

Загляньте у всі кути і протестуйте їх на відхилення від вертикалі. За нормою, воно може становити до 3 мм на 1 м і не більше 15 мм на всю висоту приміщення. Так звані “нерівності плавних обрисів”, тобто горби і западини на стінах, не повинні перевищувати 5 мм на кожні 2 м, а на 4 кв. м. покладається не більше 3 нерівностей. Якщо все виявилося рівно, придивіться до шпалер: дослідіть акуратність стиків, збіг малюнка, наявність бульбашок і зморшок. На пофарбованих стінах не повинно бути патьоків і плям. Плитку у ванній стоїть простукати пальцями для виявлення пустот. Дзвінкий звук – погана ознака. Сама плитка повинна бути цілою і рівно покладеної, з добре обробленими швами. Бажано, щоб колір затірки і герметика у ванній підходив до кольору плитки. Стеля, як і стіни, повинен бути рівним і акуратно пофарбованим.

8 Якими мають бути вікна і двері?

В квартирі з чистової обробкою покладається повноцінна вхідні двері – металеві, без подряпин і сколів, з коректно працюють замками, яка легко, але щільно закривається і не скрипить. Двері також можна простукати рукою, щоб зрозуміти рівномірно розподілена звукоізоляційна вкладка. Міжкімнатних дверей також треба буде видалити увагу: перевірити, як вони відкриваються і закриваються, не бовтаються чи ручки і замки. Зверніть увагу на те, чи добре закріплений поріжок міжкімнатних дверей.

Що стосується склопакетів, слід перевірити скло, рами і підвіконня на предмет подряпин і відколів. Ущільнювач повинен бути без дефектів, фурнітура добре закріплена і легко повертається. Стик вікна і підвіконня як слід загерметизований, укоси вікон прямі, акуратно оштукатурені і пофарбовані. Майбутні протяги можна відловити вручну, провівши долонею вздовж рам. А можна провести тест з аркушем паперу. Вставте його між рамами і закрийте вікно. Якщо після цього аркуш легко виймається, значить пакет не герметичний. На заскленому балконі (лоджії) варто пошукати сліди протечек – і на стелі, і на підлозі.

9 Як переконатися, що з комунікаціями все в порядку?

Напевно, найпростіше розібратися з електрикою. Достатньо перевірити кожну розетку з допомогою зарядного пристрою від телефону. Додатково можна використовувати вольтметр, який повинен показати напруга в районі 230В. Пощелкайте вимикачами, переконайтеся, що світло в кімнатах спалахує і гасне, як годиться. При необхідності попередньо вкрутіть в патрон власну лампочку. Знайдіть і огляньте електрощит. На ньому повинні бути запломбований лічильник, ввідний автоматичний вимикач, групові автомати для різних кімнат і електроплити.

У санвузлі відкрийте і покрутіть в різні сторони всі крани, увімкніть душ, спустіть воду в унітазі. Огляньте змішувачі, фільтр, полотенцесушитель – ніде не повинно бути патьоків. Під раковиною і ванною після перевірки кранів пошукайте калюжі. Знайдіть і огляньте опломбовані лічильники води.

Перевірте радіатори опалення: наскільки міцно вони прикріплені до стіни, не підтікають, добре повертається регулятор нагрівання. На деяких батареях ви зможете виявити лічильники опалення.

Щоб переконатися в справності природної витяжної вентиляції, відкрийте в кімнаті вікно і прикладіть до решітці вентиляційної системи аркуш паперу. Якщо тяга є, лист до неї прилипне. Цю перевірку можна провести і за допомогою запальнички: полум’я повинне відхилитися в бік ґрат. Коли квартира обладнана примусовою механічною вентиляцією з припливом свіжого повітря через клапани в рамі вікна, то для її перевірки досить прикласти аркуш паперу.

10 чи Треба підписувати акт, якщо під час приймання виявлені недоліки?

Перш за все, потрібно розуміти: покупець має право вимагати від будівельної компанії лише того, що вона письмово пообіцяла в договорі. Там повинен міститися детальний і конкретний перелік робіт, матеріалів і устаткування, за які ви платите при обробці під ключ. І ось коли щось з цього відсутня або виконана неякісно, то при прийманні в оглядовий лист (він же – дефектна відомість) заноситься опис недоліку із зазначенням відповідного пункту договору. Акт приймання-передачі при цьому підписувати не треба – краще дочекатися, коли забудовник усуне недоліки.