Як вибрати мультимедійна дошка

4-30-2021

Інтерактивна дошка-зручне і багатофункціональне рішення, яке дозволяє істотно спростити навчальний процес, зробити його більш наочним і зрозумілим. Сучасні виробники пропонують широкий спектр моделей пристроїв з різним набором функцій. Це дозволяє використовувати таке обладнання в дошкільних установах, шкільних та університетських навчальних аудиторіях, а також в конференц-залах, переговорних та ін. Хочемо порекомендувати вибрати   https://tech-pro.com.ua/uk/catalog/interaktivnye-tiry/interaktivnyy-lazernyy-tir-zakhisnik-vitchizni/ на сайті по найкращим цінам .

Інтерактивна дошка-це програмно-апаратний комплекс, який складається з декількох компонентів-електронного сенсорного екрану, проектора і персонального комп’ютера. Ці елементи часто укладені в один корпус, закріплений на каркасі, або можуть мати вигляд окремих пристроїв, розташованих на деякій відстані один від одного. За принципом розташування проектора виділяють моделі прямої і зворотної проекції.

Персональний комп’ютер. Використовується як джерело контенту та обладнання для обробки сигналів, що надходять від дошки. Існують пристрої, здатні працювати зі звичайними ноутбуками і пк, а також моделі з уже вбудованими комп’ютерами.

Проектор. Застосовується для виведення зображення на поверхню дошки. Виділяють короткофокусні, ультрафокусні і стандартні пристрої. Залежно від величини фокусної відстані проектор може бути розміщений або під стелею на відстані 2-3 метри від площини проектування, або на виносному кронштейні поруч з дошкою (1,5 метра).

Інтерактивна дошка з сенсорним екраном. На неї виводиться зображення. Визначення положення вказівного пристрою і взаємодія з контентом забезпечуються за допомогою вбудованих датчиків. На сьогоднішній день виділяють кілька технологій сенсорів-оптичну, інфрачервону, ультразвукову, резистивну, електромагнітну.

Допоміжні інструменти (стилуси, маркери і указки). Вони допомагають користувачеві взаємодіяти з зображенням. Деякі моделі здатні працювати без допоміжних інструментів, наприклад, зчитувати рухи пальців, проте функціонал такого обладнання вже трохи інший.

Інтерактивна дошка надає масу можливостей для спільного перегляду і зміни контенту. Функціонал такого обладнання дозволяє змінювати масштаб зображення, робити поверх нього виноски і позначки, створювати схеми і малюнки в режимі whiteboard, переглядати відеоролики і транслювати аудіоматеріали. Всі результати колективного обговорення та спільної роботи з контентом можна легко зберегти. Деякі моделі дощок можуть бути укомплектовані пристроями зворотного зв’язку, персональними пультами або планшетами. Це спрощує проведення різних тестів і опитувань, а також аналіз їх результатів.

Перед початком роботи. Для комфортного використання дошки важливо її правильно розмістити. При установці простежте, щоб на поверхню екрану не потрапляли прямі сонячні промені. В іншому випадку можуть виникнути труднощі з розпізнаванням зображення. Висоту установки слід розрахувати з урахуванням зростання користувачів. Так, при використанні в дошкільних установах дошку потрібно повісити так, щоб відстань від підлоги до нижнього краю становило 30-70 см. Для шкіл та інститутів цей параметр може становити 70-90 см.

Налаштування. Після успішного приєднання всіх кабелів потрібно включити комп’ютер і проектор, а потім поставити диск з установчою програмою, який йде в комплекті з дошкою. Далі залишиться тільки слідувати інструкціям програми. Після налаштування системи зображення повинно займати всю площу екрану без спотворень.

Калібрування. Після підключення всіх компонентів, установки драйверів і по можна приступати до калібрування. Цю процедуру рекомендується виконувати раз на місяць, а також після кожного переміщення дошки.

Діагональ екрану. Вона залежить від величини приміщення і чисельності аудиторії. У більшості випадків для стандартного шкільного кабінету, що вміщає 30-40 чоловік, буде достатньо екрану з діагоналлю 70-80 дюймів.

Вік аудиторії. Висота кріплення дошки буде залежати від зростання глядачів. Якщо склад аудиторії постійно буде змінюватися, можна підібрати кріплення з мінливою висотою.

Особливості навчальних матеріалів і характер роботи. Для точних дисциплін, наприклад математики, з великою кількістю графіків і розрахунків добре підійде дошка зі стилусом. Такий спосіб управління дозволить комфортно працювати з великим об’ємом даних. Якщо ж плануються розвиваючі інтерактивні заняття, можна вибрати дошку з сенсорними датчиками.

Захист від пошкоджень. Якщо існує ймовірність небажаних механічних впливів, краще підібрати модель з вандалостійким покриттям. Деякі види пристроїв зберігають працездатність навіть у разі порушення цілісності активної поверхні.

Місце розміщення дошки. Якщо ви не впевнені в тому, що вийде без проблем заховати всі кабелі, можна зупинитися на бездротової моделі. Це не тільки спростить підключення обладнання, але і дозволить вільно переміщати дошку з одного кабінету в інший.