Як вибрати відеоконференцзв’язок

3-27-2020
Як вибрати обладнання для відеоконференцій?

Відеоконференцзв’язок (ВКЗ) – це телекомунікаційна технологія інтерактивного взаємодії двох і більш віддалених абонентів (у двох або декількох студіях як всередині країни, так і в різних країнах), при якій між ними можливий обмін відеоінформацією у реальному часі, з урахуванням передачі керуючих даних. Основою типової системи ВКЗ є сервер, який збирає відеопотоки від учасників конференції; центральний пристрій — кодек з відеокамерою та мікрофоном, що забезпечує кодування чи декодування аудіо – і відеоінформації, захоплення і відображення вмісту; система відображення інформації (широкоформатні телевізори, проектори) і виводу аудіо потоку; а також клієнтські термінали. Також хочемо вам порекомендувати гарнитуры Plantronics

Враховуючи функції та мети застосування, обладнання відеоконференцзв’язку систематизується на категорії і класи.
Персональні системи – забезпечують можливість індивідуального спілкування користувача в режимі реального часу, не покидаючи свого робочого місця. Конструктивно індивідуальні системи зазвичай виконуються у вигляді настільних терміналів або у вигляді програмних рішень.

Групові системи – призначені для проведення групових сеансів відеоконференцзв’язку в переговорних (дорадчих) кімнатах. До групових систем відносяться приставки відеоконференцзв’язку стандартного дозволу і з підтримкою високої чіткості. До цієї ж категорії відносяться і системи класу TelePresence (телеприсутність), що забезпечують максимальний ефект присутності ” віддалених співрозмовників в одній кімнаті.
Галузеві системи – наприклад, у медичній галузі дуже часто застосовують системи для проведення операцій (телемедицина), в судовій системі — для проведення дистанційних касаційних і наглядових судових процесів, в нафтогазовій, енергетичній, будівельній галузі – для оперативності подання інформації.
Мобільні системи – це компактні портативні системи відеоконференцзв’язку для використання у віддалених районах і екстремальних умовах. Дані системи зазвичай використовуються державними органами, що приймають оперативні рішення (військові, рятувальники, лікарі, служби екстреного реагування). Типовий приклад використання мобільних систем — організація ситуаційного центру.
Інфраструктура мережі відеоконференцзв’язку – сукупність апаратно – програмних засобів адміністрування/ управління з використанням різного кінцевого обладнання та програмного забезпечення.
Впровадження систем, засноване на виборі найкращого рішення за принципом розумності та достатності.
Великий досвід роботи по впровадженню ВКС.
Використання широкої лінійки продуктів, можливість вибрати найбільш вигідні пропозиції.
Дає можливість приймати більш обґрунтовані рішення за рахунок залучення, при необхідності, додаткових експертів.