Знімні зубні протези які краще в конкретній ситуації

4-7-2018

Почувши про знімних протезах, що в більшості людей уява малює склянку з водою, в якому лежать «бабусині щелепи». Ще недавно необхідність зберігання протезів у воді зумовлена особливостями матеріалу, з якого їх виготовляли. Зазвичай це був каучук, який без вологи пересихав, растрескивался. У сучасних матеріалів, навіть самих недорогих, такого недоліку немає. Хочу запропонувати зробити протез зубов http://lukashuk.com.ua/services/protez-zubov-kiev/ за доступною ціною

Чому багато людей віддають перевагу саме знімного протезування? Це обумовлено притаманною йому переваг:

підходить людям будь-якого віку;
людина до них швидко звикає;
установка займає мінімум часу.
Крім того, цей вид обійдеться за доступною ціною, а якістю нічим не поступається іншим, більш дорогим варіантом. До мінусів знімних протезів можна віднести необхідність постійного догляду, інакше накопичені на конструкції бактерії можуть спровокувати запалення. Однак за будь-якими зубами потрібно доглядати: як мінімум чистити. Існує думка, що знімні протези менш довговічні. Якщо вони виконані з якісних матеріалів і власник правильно за ними доглядає, то вони прослужать не менше 10 років.

ЗНІМНЕ ПРОТЕЗУВАННЯ. ВВЕДЕННЯ
Популярним варіантом відновлення втрачених зубів є знімні протези. Зазвичай їх конструкція передбачає періодичне самостійне видалення з порожнини рота для гігієнічної чистки. Знімні протези відновлюють зубний ряд і дозволяють без сорому посміхатися, розмовляти, вживати будь-які продукти. Якщо втрачена велика частина власних зубів, протез допоможе відновити їх. При цьому сучасні моделі виглядають естетично. Зовні абсолютно не помітно, що у людини штучні зуби.

Достоїнствами знімного протеза вважаються його легкість, комфортність, простота догляду. Його необов’язково знімати на ніч. Догляд за протезом полягає у щоденному чищенні звичайною пастою і щіткою. Періодично рекомендується обробляти конструкцію антибактеріальним засобом.

ВИДИ ПРОТЕЗІВ
Виділяють кілька видів знімних протезів:

повні;
умовно-знімні;
часткові.
Одні можна в будь-який момент витягти з рота, щоб почистити, інші не потрібно знімати кожен день, достатньо звичайної гігієнічної чистки.

Багато пацієнти довго роздумують перед візитом до лікаря, задаючись питанням: яке протезування вибрати, скільки він обійдеться? Щоб отримати відповідь на це питання, потрібно зробити перший крок і піти до стоматолога. Рішення фахівця буде залежати від стану решти зубів і всієї порожнини рота. Вибір типу конструкції залежить від розташування зубів і їх кількості, що залишилася. Ніхто не буде заперечувати, що незнімні конструкції за багатьма показниками зручніше, ніж знімні. Але в певних випадках їх установка неможлива.

ЧАСТКОВІ І ПОВНІ
Від нестачі, обумовленого відсутністю одного або декількох зубів, допомагають позбутися часткові протези (пластинчасті, іммедіат-протези, бюгельні). З їх допомогою відновлюють жувальні зуби або виправляють інші дефекти.

Простий і доступний спосіб повернути красу посмішці пластинчасті протези. Щоб зменшити дискомфортні відчуття в період протезування, стоматологи пропонують установку іммедіат-протеза. Щоб відновити зуби по одній стороні щелепи використовують сегменти або сектора. Самим надійним і зручним вважається бюгельний протез. Крім відновлення зубного ряду, він виконує лікувальні завдання: знижує рухливість зубів, що залишилися, виконує шинуючу функцію при пародонтозі. З часткових конструкцій бюгельная обійдеться дорожче всього.

Повний знімний протез з акрилу

Якщо у пацієнта відсутні всі зуби, то використовують повну знімну конструкцію. Вона являє собою пластину зігнутої форми, що охоплює небо і щелепу. Базисом протеза виступає пластмаса. Цей вид показаний при вродженому або віковому відсутності зубів, як тимчасова процедура перед имплантированием.

ЗА ТИПОМ КРІПЛЕННЯ
Для кріплення знімних конструкцій використовують кілька різних способів:

На кламмерах. Це спеціальні металеві гачки, які закріплюються на опорних зубах. Для виготовлення кламмера використовують нержавіючу сталь чи благородний метал. Вони надійно фіксуються на зубах, не видно при розмові.
На замках (аттачменах). Конструкція замка складається з 2-х частин: одну розміщують в корені або коронки опорного зуба, другу в штучному зубі на протезі. Цей варіант володіє високими естетичними властивостями і надійністю.
На присосках. За рахунок еластичності матеріалу, з якого виготовлена пластинчаста частина протеза, він «присмоктується» до десні. Різні креми і клеї покращують надійність кріплення.
ПО ВИДУ МАТЕРІАЛУ
Для виготовлення знімної конструкції використовують акрилову пластмасу і нейлон. Їх застосовують як при повному, так і при частковому протезуванні. При виборі матеріалу враховують:

біосумісність;
гіпоалергенність;
истраемость;
міцність;
естетичні можливості.
НЕЙЛОНОВІ ПРОТЕЗИ
Для заміщення 1-2-х зубів або для відновлення всього ряду успішно застосовують нейлонові протези. Нейлон часто використовується для лікування різних захворювань щелепної системи (наприклад, бруксизму), з нього виготовляють спортивні капи, штучні ясна, капи для відбілювання.

Широке застосування нейлону обумовлено його гнучкістю Він не ламається, досить легко приймає потрібну форму. При цьому значно знижується тиск на опорні зуби і ясна. Протези з нейлону часто рекомендують пацієнтам, у яких є алергія на інші матеріали. Крім того, вони показані при наявності гострих серцево-судинних захворювань, епілепсії. Нейлон незамінний для тих, у кого протези часто ламаються. Його часто встановлюють дітям, передчасно втратив зуби. Він дозволяє запобігти деформації зубного ряду. Протипоказаннями до нейлонових протезів є нависає альвеолярний гребінь, низька клінічна коронка, виражена атрофія альвеолярного відростка.