Як вибрати кошторисно-нормативну базу

4-26-2020

Вибір кошторисно-нормативної бази (РНБ) для складання кошторису залежить від джерела фінансування та місця розташування об’єкта. При фінансуванні робіт з позабюджетних джерел (приватні інвестиції) вибір РНБ цілком визначається побажаннями замовника. Він може замовити Кошторис в державній базі або запропонувати використовувати спеціально розроблені фірмові розцінки. Він же вирішує які застосовувати індекси і що робити якщо в базі немає необхідних матеріалів. Хочем порекомендувати замовити Базы компаний

Як вже було сказано, однієї кошторисно-нормативної бази для складання кошторису недостатньо. Залежно від типу застосовуваного розрахунку для підготовки кошторисної документації знадобляться індекси зміни будівельної продукції або каталоги поточних цін, або і те і інше.

Індекси зміни вартості будівельної продукції, або коефіцієнти перерахунку, призначені для переведення базової вартості робіт у поточну при використанні базисно-індексного методу розрахунку. Коефіцієнти перерахунку, як правило, випускаються тими ж організаціями, які розробляють кошторисно-нормативні бази.