Куди інвестувати? Особистий досвід

Рано чи пізно, але для кожної людини стає питання – куди інвестувати або куди вкласти «вільні» гроші, що залишилися від необхідних витрат. Заощадження можуть бути великими або маленькими, але в будь-якому випадку розпорядитися ними необхідно з розумом!

Тим же питанням, куди інвестувати, кілька місяців тому задався і я. Вільних коштів у мене було небагато і отримати з них дохід, здатний помітно поліпшити фінансовий стан було нереально, проте було цікаво спробувати щось нове, щось приносить видимий дохід у відчутних відсотках від вкладеної суми.

Є багато відомих способів, що мають свої плюси і мінуси. Багато з них я проаналізував.

 • Наприклад, депозитний вклад у банку. Це, мабуть, самий надійний спосіб, але в теж час, і самий малодоходный (банки обіцяють лише 7-9 % річних від вкладеної суми). Про «маври» МММ 2011 (2012) і обещенные 40% в месц я взагалі мовчу. На мій особистий погляд, — це черговий «податок на дурнів» в нашій країні. Дурнів, гонящихся за «халявою», у нас хоч відбавляй і ні на чужих, ані на своїх помилках вони відмовляються вчитися. Не варто більше про це.
 • Можна інвестувати кошти в чужий бізнес (наприклад, торговельний) з домовленістю про певні дивіденди. Прибуток тут може бути набагато більш значною, ніж той же банківський депозит, але ризики тут в рази більші. Всі будуватися на «чесному слові» і ви повинні дуже довіряти людині, якій віддаєте свої кровні, нажиті непосильною працею. Велика ймовірність затримок виплат, зменшення їх розміру в порівнянні з тими, про яких була домовленість, під прикриттям причин, які ви не можете самі перевірити. Тобто ви залежите від порядності свого партнера, а, як відомо, «бізнес – є бізнес».
 • Досить відомим шляхом примноження своїх коштів є торгівля на валютному ринку «форекс». Даний вид додаткового доходу є так само досить ризикованим. Таким способом можна в короткий термін як заробити велику суму, вдало граючи на різниці курсів світових валют, так і втратити все відразу. Проте для новачка, набагато більш ймовірний саме другий варіант, тому що в цій справі є дуже багато нюансів і тонкощів, без урахування яких ваша діяльність дуже схожа на гру в рулетку чи автомати – просто на удачу. Цей варіант так само мені не підходить.
 • За порадою друга, на місяць раніше відкрив для себе цей спосіб інвестування, я зупинився на, так званих, ПАММ рахунках. Розповім про це детальніше. ПАММ-це рахунок, ви довіряєте професійним керуючим (торговцям на валютному ринку форекс) свої кошти. Керуючих ви обираєте самі, грунтуючись на показниках їх роботи за попередній час, і повністю контролюєте всі операції з вашими коштами. Ви можете перерозподіляти їх між різними управителями, довносити або навпаки, виводити всі кошти, або їх частину.
 • Я вніс кошти на свій рахунок, створений на сайті організації «Forex trend». Внесено було в цілому 445 доларів. Внесення грошей відбувалося не одноразово, а частинами.

  Переглянувши рейтинг ПАММ рахунків, я проаналізував 20 кращих керівників на предмет стабільності і прибутковості операцій. Вибір припав на трьох керуючих зі списку «консервативних», тобто торгує «напевно», без ризикованих угод sven 7031, investobolin 10253 і Valex 7061.

  Куда инвестировать? Личный опыт
  Я розподілив кошти між вибраними рахунками, у відповідності з принципом диверсифікації (іншими словами – «не можна нести всі яйця в одній корзині»). За тиждень вони здійснюють операції, за якими я стежу в режимі онлайн з якимось навіть азартом. І в кінці торгового періоду можу перерозподілити кошти, скоригувавши їх співвідношення за результатами торгівлі або за іншим своїх міркувань.

  Вибір керуючих рахунками

  Консервативні керуючі, торгуючи напевно, здійснюють операції рідше, ніж агресивні, частіше ризикують, але мають дохід більше (хоча і збиток більш вірогідний). Це справа смаку. Я віддаю перевагу зберегти нерви і за принципом «краще менше та більше» отримувати щомісячний прибуток.

  Куда инвестировать? Личный опыт
  Пізніше я відмовився від послуг одного з керуючих (Valex 7061), який показав погану торгівлю і переказав кошти з його рахунку до того, хто вже встиг заслужити мою довіру (sven 7031). Керуючий sven, крім стабільної і прибуткової торгівлі, розташував до себе нестандартної акцією.

  Отримавши у декількох угодах негативний результат, він відмовився від власного винагороди у подальших операціях, поки не повернув інвесторам всі втрачені гроші, і далі став працювати в колишньому режимі, йдучи далеко в плюс.

  Куда инвестировать? Личный опыт
  Визначаємося з гідними ваших коштів керуючими. Слід звернути увагу на давність підстави рахунки управителя, суму власних коштів і коштів в управлінні. А так само стабільність прибуткових угод і прибутковість проведених операцій за попередній період.

  Слід чітко уявляти, що навіть бездоганна торгівля, наприклад, за два попередніх роки не гарантує беззбиткових угод в сьогоденні або майбутньому. Ризик, як і в будь-яких інвестиціях, є завжди. Але саме в ваших руках величина ризику.

  Розподіляємо кошти зі свого рахунку між вибраними ПАММ-рахунками (рахунками керуючих). З цікавістю стежимо за угодами й прибутком – доволі цікавий спосіб заробити, скажу я вам!

  Загалом, ваша прибуток у ваших руках, бажаю вдалих інвестицій!