Де і як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок?

Індивідуальний інвестиційний рахунок являє собою інструмент, що дозволяє всім бажаючим здійснювати фінансові операції на фондовому ринку, і в якості додаткової вигоди отримувати податкові пільги.

З його допомогою ви можете розпоряджатися своїми накопиченнями самі або доручити управління активами фахівцям.

Де відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок?

Такі послуги надають керуючі компанії, брокери та спеціальні підрозділи банків. Організації можуть виконувати дві функції:

  • Виконання операцій з активами за розпорядженням клієнта. У цьому випадку укладається договір брокерського обслуговування. Ви самі приймаєте рішення про купівлі або продажу тих чи інших інструментів фондового ринку. Даний варіант підходить досвідченим інвесторам.
  • Розпорядження капіталом клієнта на основі договору довірчого управління. Спеціалізовані компанії розробляють свої програми, що передбачають формування інвестиційних пакетів з різними параметрами. Вони розрізняються за такими критеріями, як рівень ризиків, прибутковість, мінімальна сума вкладень. Всі рішення про проведення операцій з активами приймають фахівці. Від клієнта вимагається лише укласти договір і поповнити рахунок. Цей варіант більш прийнятний інвесторам-початківцям.

Як відкрити індивідуальний інвестиційний рахунок?

Стати власником інвестиційного рахунку можна дистанційно, хоча не всі компанії дають таку можливість.

Для цього потрібно заповнити заявку на сайті і вислати скани сторінок паспорта.

Потім вам нададуть бланки заявки та договору, які необхідно підписати і надіслати поштою або з кур’єром на адресу організації.

Зазначимо, що ваші розчерки на документах доведеться посвідчити нотаріально.

Швидше і простіше зазвичай відбувається відкриття інвестиційного рахунку в офісі. Досить просто прийти з паспортом і свідоцтвом ІПН, хоча останнє не обов’язково.

ІВС не є обов’язковим інструментом для участі в торгах на фондовому ринку.

Але платники ПДФО отримують значну вигоду від використання такого рахунку. Інвестор має право отримати податкове вирахування в сумі до 52 000 рублів.

Це значна, а головне, гарантована прибавка до прибутку від операцій з цінними паперами.