Обмін биткоинов — гроші роблять гроші

Те, що існує обмін биткоинов, знають багато, і де можна зробити обмін на будь-яку з валют, теж широко відомо. Досить вбити в пошуку Яндекса, наприклад «обмін биткоинов» і ви отримаєте масу варіантів, де це можна зробити.

Нагадаю, що раніше ми вже писали про биткоинах, в статті Що таке Біткойн? і в статті Заробіток на bitcoin — за чи проти?, тому в цій статті ми не будемо заново повторювати, що таке криптовалюта bitcoin і звідки вона береться.

Сьогодні ми хочемо розглянути два інші аспекти цього питання:

 • як успішно працюють в цьому виді бізнесу, розглянувши обмін биткоинов на окремому прикладі;
 • і що потрібно зробити, щоб можна було розглядати цю діяльність, як окремий вид заробітку.

Можна успішно заробляти на обміні биткоинов?

Тут відповідь звичайно очевидний. Візьмемо для прикладу https://e-btc.com.ua/.

Фірма E-BTC працює в цьому бізнесі не дуже давно, але тим не менше вже досить широко відома шанувальникам криптовалют. А все тому, що вони додали до варіанту простого обмінника, трохи особливостей, що дають додаткову привабливість для обміну:

 • Найсуттєвіше — це комісія 0% для всіх операцій здійснюються через ПриватБанк. Будь це операції за картками банку або через термінали банку. Це суттєвий плюс. Через інші банки комісія 3%, що теж не є чимось захмарним.
 • Надійність. Враховуючи що всі операції відбуваються на стороні Приватбанку та сайту BTC-e біржі, надійність операції істотно вище, ніж якщо б ви робили обмін через незрозумілий обмінний сайт, яких багато в інтернеті. Їх внутрішня домовленість з ПриватБанком лежить поза межами цієї статті, але ми можемо здогадуватися, що для них наша безкоштовність, теж дає свої вигоди.
 • Анонімність. Для реєстрації, для проведення операцій не потрібно надавати жодних особистих даних. Тільки ваш e-mail, який ви розумієте може бути чиїм завгодно.
 • Ось основні три фішки, які досить популярного сервісу обміну криптовалют, дозволили їм створити своїх цільових клієнтів і утримувати їх, як своїх постійних абонентів.

  Навіть незважаючи на те, що введення і виведення грошей у них здійснюється тільки в гривнях. Російсько-українська онлайн бізнес досить інтегрований щоб не розглядати наявність гривень, як проблему.

  Обмін биткоинов на WebMoney

  Звичайно є й інші варіанти обміну. Наприклад найпопулярнішим обміном досі є ланцюжок «bitcoin -> webmoney -> карта будь-якого банку -> webmoney -> bitcoin».

  Популярно, тому що тут все повністю під вашим контролем. І можливий вибір будь-якої картки банку для введення і виведення грошей. Але вся ланцюжок безумовно працює на комісіях і втрати від 3 до 7% тут цілком очевидні.

  Хоча після декількох операцій, знайти надійного партнера в ланцюзі «bitcoin->webmoney» і «webmoney->bitcoin» теж можна.

  Як самому організувати обмін криптовалют?

  Варіант перший. Обмінник на партнерці з банком.

  Якщо розглядати варіанти співпраці з банками, то в Росії у вас зараз нічого не вийде. До 2014 року в Росії був один банк, Альфа-Банк, який проводив операції з криптовалютами. Але контрольна політика Центробанку щодо російських банків, що не дозволяє зараз російським банкам ризикувати на таких операціях. Тому, російських банків працюють з криптовалютой ви зараз не знайдете.

  В Україні можете спробувати також працювати через ПриватБанк. Нічого неможливого тут немає. Де домовився один, може домовиться і іншого. Але легкого шляху тут не обіцяємо.

  Зарубіжних банків працюють з криптовалютой більше, але чесно кажучи на рівні сервісу з зовнішніми посередниками не працює практично ніхто. Але заяв, що незабаром це з’явиться робили багато банків, серед яких швейцарський банк UBS, інтернаціональні Citi Bank і Standard Chartered, французькі BNP Paribas і Societe Generale та ін Але в реальності майже ніхто з криптовалютами на рівні партнерства не працює.

  Варіант другий. Створити свій інтернет-обмінник.

  Тут найсерйозніший бар’єр — це конкуренція. Конкуренція тут надзвичайна. За останні роки було відкрито дуже багато обмінників. Багатьом з яких не вдалося довго протриматися на цьому ринку, і вони закриваються, один за іншим.

  Для того щоб утриматися вам потрібна своя фішка. Низька комісія, надійні транзакції, не тільки традиційні валюти — загалом, тут потрібно серйозно подумати. Хоча, якщо чесно, неконкурентних ринків зараз немає і тим не менше всі заробляють.

  Другий бар’єр — це фінансова прозорість. Тут ви повинні розуміти, щоб оперувати з тими ж WebMoney вам потрібен персональний атестат, а краще всього отримати статус дилера WebMoney. Проблем з законом буде менше.

  Ну і звичайно, поки у вас будуть малі обороти — ви нікому не цікаві. Але варто тільки піти серйозним оборотам і податкова вами зацікавиться і персональний атестат дасть їм всі карти в руки. Тому краще відразу подумайте над легальним бізнесом. Той же ІП цілком для цього підійде, але в даному випадку тільки з оподаткуванням «доходи мінус витрати», тому що 6% з доходів (оборотів) навряд чи покриють вашу комісію від обміну валют.

  З технічної точки зору відкрити обмінник не складно. Тут потрібні три основні речі:

  • свій сайт, з привабливим дизайном. Це не надто великі витрати, але думаю менше ніж 5000 руб. навряд-чи вдасться вкластися. У прямих витратах або у витратах свого часу.
  • хостинг для сайту. а) краще не використовувати безкоштовний хостинг. Безвідмовність роботи нижче і плюс песимізація в пошукових запитах, розкручувати буде складніше. б) краще використовувати тарифи під окремий сайт, а не групу сайтів. Як правило, провайдери під такі тарифи відводять окремі сервера, ніж для масових акаунтів і швидкість роботи і його надійність буде вище. Тут витрати близько 300-400 рублів на місяць будуть цілком адекватною вартістю для отримання надійної роботи сайту.
  • скрипт для обмінника валют. Тут треба шукати, ціни можуть відрізнятися на порядок. Шукайте на спеціалізованих форумах, таких як maultalk.com, webmasters.ru або searchengines.ru
  • створення потоку цільових клієнтів. Тут найбільш ефективним буде розкрутка через соцмережі. Створюйте свої паблики у кожній соцмережі, розкручуйте їх через ключові слова і трохи через програми-накрутки. Раскручивайтесь в чужих пабликах. Матеріалів на цю тему багато в тому числі і на нашому сайті.

  Варіант третій. Партнерка для обміну.

  Це напевно самий простий спосіб.

  Знайти партнерські програми можна наступним чином: зайти в Яндекс -> ввести «обмін біткойнів» -> зайти на перші 5-10 сайтів -> шукаємо розділ Партнерство -> реєструємося -> починаємо залучати людей.

  Головним мінусом цього варіанту є низький дохід, по суті ви будете отримувати копійки, в порівнянні з тим, як якщо б ви відкрили власний обмінник. Але зате не потрібно буде шукати способи де взяти валюту і вирішувати інші технічні питання. Крім того, для початківців даний вид партнерства покаже вам цей ринок зсередини. Допоможе зрозуміти, де водяться потенційні клієнти і т. д.

  Поради

  • Визначтеся з джерелом отримання кріптовалюти (або просто валюти). Подумайте звідки беруть гроші для обміну інші гравці
  • Не скупіться. У мережі багато сайтів пропонують обмін валют, і працюють вони під відносно мінімальний відсоток. Тому варто моніторити сайти конкурентів і відповідати їх мінімальними цінами. В іншому випадку, у вас не буде багато постійних клієнтів.
  • Просувайте комплексно. Автоматизуйте все що можна автоматизувати. Робіть обмінник (або кілька обмінників) в онлайні, але при цьому задійте форуми і соцмережі. Рекламуйте за всіма напрямами. Намагайтеся охопити якомога більшу аудиторію потенційних клієнтів.