YouControl що за служба

10-20-2019

YouControl что за служба
Сьогодні проходить чергове засідання суду по  справі компанії YouControl, яка впала у немилість за начебто  “незаконний збір” відкритої інформації .
Також хочемо вам порекомендувати http://vvnews.info/news/15108
Представники громадянського суспільства звернулися з відкритим листом до влади щодо припинення тиску на компанію YouControl.

Як відомо, Youcontrol створив систему пошуку інформації про компанії на основі публічних реєстрів (реєстру юридичних осіб, судових рішень, даних податкової та ліцензій тощо). Сервіс стає в пригоді комерційним структурам, які перевіряють своїх контрагентів, організаторам державних тендерів, журналістам і громадським активістам. YouСontrol виявився банально зручнішим у користуванні за державний реєстр компаній, де при пошуку треба вводити «капчу».

Крім того, журналісти можуть використовувати сервіс безкоштовно для візуалізації зв’ язків компаній, їхніх засновників та керівників. Для прикладу, щоб з’ ясувати, засновником яких підприємств є громадянин , у державному реєстрі Вам треба заплатити 60 грн. А щоб дізнатися, де він є директором – знову 60 грн. За інформацію, в яких фірмах має право підпису – знову 60 грн. Отож державний реєстр виявився і незручним, і дорогим. Приватна компанія Youcontrol зробила альтернативу цьому і попала в немилість. В СБУ вважають, що фірма незаконно збирала і продавала «інформацію, яка має обмежений доступ та є власністю держави». Виходить, що таке звинувачення тепер можна закинути чи не кожному громадянину, який збирає та обробляє інформацію із державних реєстрів.

Після того справа дещо затихла. Але під Новий Рік СБУ таки оголосила підозру директору YouСontrol. Сергію Мільману.