Дизайн плитки

4-13-2018


Уявімо, що укладання керамічної плитки успішно завершена: все виглядає рівно, без сучка і задирки. Здається, що основна робота зроблена, найгірше позаду. Але не тут-то було! Розслаблятися ні в якому разі не можна.

Неякісно зроблений останній штрих — затирка швів — може зіпсувати всі попередні зусилля.

Краще всього довірити справу майстру кваліфікації якого немає сумнівів. В іншому випадку, раджу відразу ж після початку робіт перевірити їх якість, і якщо воно не влаштовує, — виправляти поки гаряче. Бо як затірка вже на другий день погано піддається змивання. Її склад в цілях захисту швів від води зроблений водостійким. Від контакту з водою затирка стає тільки міцніше. Спочату хочу вам запропонувати звернутися до хороших майстрів по ремонту, ось їх сайт stroim.kharkov.ua

На жаль я, не маючи уявлення про ідеальну затірці швів і наслідки неякісних робіт, не змогла під час їх запобігти. І тепер у мене в ванній кімнаті затерті неідеальні шви шириною від 3 до 5 мм, незважаючи на те, що самі шви були 2 мм, плюс неотмываемая затирка на виступаючих малюнках декорів.

При здачі робіт я наївно вважала, що зможу все це сама виправити, попрацювавши мокрою ганчіркою.
Однак виправити шви можна тільки шляхом їх повного видалення затірки по новій. Причому для видалення не придумано ніяких розчинників. Залишається тільки механічний шлях, при якому потрібно бути дуже акуратним, щоб не зіпсувати плитку.

Окремої згадки стоїть затирка швів на підлогової плитці. Для того щоб шви залишилися чистими, їх неодмінно потрібно обробити захисним речовиною під назвою фуга-блиск. Інакше будівельна пил, інша грязь буквально в’їсться в шви. Відмити таке неможливо.
Перед затиранням швів на підлозі, необхідно перевірити вичистив майстер все будівельне сміття і пил із швів. Полегшите його завдання, заздалегідь забезпечивши пилососом. Адже поверхневі шви недовговічні.

З моєї плиткою на підлозі саме так і сталося: нічим неотмываемые розлучення, купа пилу і бруду під швами. Підлоги на відміну від стін я все-таки самостійно переробила. Отковыряла стару затірку звичайною викруткою. Так як вони були поверхневими, потрібно було тільки злегка зачепити шов знизу. Замісила на око затірку. Помітила, що в процесі робіт суміш з затіркою стала підсихати, від чого деякі шви почали тріскатися. Виправити допомагає просочення швів водою. В інструкції до затірці, до речі, написано, що свіжі шви треба періодично змочувати водою для досягнення кращого ефекту.

Для видалення залишків затірки, надання швах гладкості і просочення водою рекомендується використовувати губку. Підійде звичайна кухонна для миття посуду.

Поки затирка сохла, я добу дбайливо охороняла підлогу від бруду і пилу, змочувала шви, і на завершення пройшлася по швах фуга-блиском.

Звичайно, на цьому ремонт не закінчується. Але це вже історія не про плитці.