ПАММ та інвестування: наскільки це вигідно?

ПАММ та інвестування вже досить давно є однією з традиційних схем інвестування в усьому світі. Зокрема, і найбільші європейські та американські банки пропонують як один з елементів диверсифікованого інвесторського портфеля вкладення у валютну біржу. При найбільших банках існують власні торговельні поверхи” (trading floor), на яких працюють кваліфіковані трейдери, завдання яких – заробляти гроші для банку і хэджировать його валютні позиції і забезпечувані їм зовнішньоекономічні контракти.

Очевидно, що механізм, яким користуються “акули” фінансового світу, не може бути не прибутковим. Але наскільки ефективним може бути інвестування в доступні більшості наших непрофесійних інвесторів ПАММ-рахунки, які навперебій пропонують практично всі брокери?

На сьогоднішній день багато експертів по інвестуванню дуже обережно розглядають форекс-інвестиції, стверджую на перевіреному технічному та статистичному матеріалі, що будь-трейдер “зливає” в середньому протягом двох – трьох років.

Вивчення графіків надійності торгівлі трейдера показує, що є деякі часові проміжки для активно і якісно торгують трейдерів, на яких можна з дуже великою ймовірністю сподіватися на виграш. І в такому випадку гроші інвестуються на строк не більше кварталу, тому що понад 3-4 місяців ризики втрати грошей трейдерів стають дуже високими.

Також не треба забувати, що таке диверсифікація. Саме, тому краще розподілити інвестуються Вами кошти між кількома ПАММ – рахунками різних брокерів.

Оціночно, трейдер, який гарантує стабільний результат по 10 – 15% річних може вважатися професіоналом.40% річних видають кращі керуючі, але цей результат не є стовідсотково гарантованим і часто супроводжується помітними провалами і осіданнями у прибутковості, коли інвестор навіть не може просто забрати власні гроші, тому що вони пов’язані плаваючим збитками, і брокер їх віддати не може. Такий спосіб інвестування пов’язаний з великою нервуванням і ризиками.

Крім того, експерти вказують, що в залежності від того, як торговельний майданчик розподіляє оферту за послуги трейдера безпосередньо залежить збитковість або виграшність роботи ПАММ-рахунки. Для інвестора виграшними виявляються тільки ті брокерські контори і банки, які пропонують розділяти не лише прибуток, але і збитки по рахунку між інвестором і трейдером в тій же пропорції.

В іншому випадку у разі збитків, які, як показує досвід, з’являються регулярно, вони відносяться на рахунок інвестора, і у фінальному результаті збиткові періоди торгівлі покривають прибуткові. У разі рівного розподілу ризиків інвестор майже гарантовано виграє і одержує дохід.