Як вибрати сервер IP-телефонії?

Які нюанси слід враховувати вибираючи сервер IP-телефонії, щоб користувач був упевнений у високому ступені надійності підключеної станції. Сьогодні все більшим попитом користується тип зв’язку, при якому передача голосового сигналу відбувається за так званим IP-мереж.

Як правило, телефонія IP може мати дві основні проблеми: потужність сервера не відповідає вимогам підприємства, або ж куплений сервер з дуже великим запасом міцності, який не використовується, а тільки збільшує витрати компанії.

22414613852104103827_f

Необхідно враховувати, яку кількість абонентів обслуговує сервер і скільки з них будуть здійснювати дзвінки одночасно. Від цього залежить рівень потужності пристрою. Ще при виборі треба виходити з типу телефонних ліній, які будуть підведені до цього сервера.

Основні критерії

  • Насамперед, потрібно визначити вид корпусу. Це може бути підлоговий або стієчний варіант. Перший тип чудово підійде для установки на невеликих підприємствах, де відсутня спеціальна серверна кімната. Підлогові сервера коштують дешевше, ніж інші моделі. При цьому вони працюють безшумно, що дозволяє знаходитися з сервером в одному приміщенні. Надтонкий корпус доступний в різних варіантах. Найекономічніший – одностояковий U1.
  • Ще один важливий критерій – оперативна пам’ять. Від продуктивності сервера залежить ефективність всієї діяльності підприємства. Для невеликих компаній достатньо буде установки сервера з оперативною пам’яттю 2 Гб. При цьому, в разі необхідності, можна буде придбати додаткову карту пам’яті. Проте варто відзначити, що не всі моделі мають такою можливістю.
  • Вибираючи IP-сервер, не можна не враховувати тип процесора. Рекомендується віддавати перевагу сучасним марок, таких як Intel Core, Intel Xeon. Такі сервера характеризуються високою продуктивністю. Важливо звертати увагу на значення тактової частоти, оскільки від цього показника залежить кількість розмов, які можуть здійснюватися одночасно. Виходити слід з розрахунку 30 МГц на кожне з’єднання.