Звідки брати ідеї і натхнення для бізнесу

Кожен з нас стикався з проблемою відсутності ідей. Звідки брати ідеї, де брати натхнення?

Сидиш, чи ходиш, зосереджено чи дивишся в монітор або зайнятий домашньою роботою, мозок може кипіти, але в голову так і не приходять потрібні думки.

А як казав класик — «Якщо думки не приходять в голову — вони не приходять нікуди». :-))

За наказом мозок не працює, ідеї приходять зненацька, а не тоді, коли вони вам потрібні. І не факт, що вам вдасться вчасно зафіксувати і згадати потім, те що прийшло несподівано.

Значить, треба працювати з генерацією ідей технологічно.

Правило перше — чужі ідеї, повинні народжувати твої ідеї.

Сприймай чужі ідеї, як «недороблені». Навіть успішні. А значить — яку чужу потрібну ідею, розглянемо з точки зору «Я б зробив по-іншому, я б зробив краще».

Перший і головний джерело чужих ідей — це інтернет.

Важливо не просто «порпається по інтернету», а все, що трапляється цікаве і корисне потрібно фіксувати. Інструментів для цього багато. Я особисто використовую програму Evernote. Крім того, що ця програма дозволяє всю що зберігається на ній інформацію систематизувати та ранжувати, вона має безліч різних плагінів і поліпшень для сторонніх програм.

Зокрема для всіх відомих браузерів є розширення Evernote, які дозволяють швидко робити або скріншоти, або короткі замітки, або зберегти статтю в цілому. См. малюнок нижче.

Откуда брать идеи и вдохновение для бизнеса

Де б ви не були в Інтернет, у вас під рукою завжди знаходиться записна книжка.

Як потім працювати зі всієї зібраної інформацією, інструкцій на цю тему багато. Одну з них можу рекомендувати тут.

Так звідки брати ідеї?

Джерел кілька. Розглянемо декілька:

  • Є окремі сайти, на яких люди діляться своїми і чужими ідеями абсолютно добровільно і в масовому порядку. Візьмемо, приміром, наступний портал бізнес-ідей — http://ru.business-tv.com.ua/videos/4915-aktualnaya_tema.html. Як бачите, тематика там може бути найрізноманітнішою. Але хто сказав, що видобуток сланцевого газу не може бути перспективною ідеєю в Росії? Ринок можна сказати вільний. А як організувати видобуток, можна повчитися і на іноземному досвіді.
  • Якщо вже зайшла мова про іноземний досвід, то другий важливий джерело ідей — це іноземні сайти. Це можуть бути спеціалізовані сайти типу manygoodideas.com. Але якщо ви не в ладах з англійською, то пошуком і перекладом багатьох подібних ідей займаються і російські ресурси. Для мене найвідоміший це блог Неллі Федосенко, який я читаю вже років 10.
  • Третій джерело ідей — це соцмережі. Знайти потрібне легко — набираєш в Twitter хештег #bestidea, подписываешься і читаєш в годину по сотні різних посилань на ідеї. Не всі вони «фонтан», але як джерело родзинок можна розглядати. Знову таки, якщо англійська не найсильніша твоя сторона, робиш все теж саме з хештегом #кращі бізнес-ідеї і знову можеш передплачувати і читати, читати, читати…
  • Ще один хороший інструмент для роботи з ідеями — це планшет. Я особисто користуюся IPad. Подписываешься на журнали типу Секрет фірми або Бізнес журнал, і дорозі на роботу або з роботи читаєш, а позначки можна робити в тій же програмі Evernote для IOS або vJournal For Evernote. Справа смаку.
  • Ти ще не знаєш, звідки брати ідеї і натхнення для бізнесу?