Обовязкова сертифікація — яка продукція цього підлягає

На сьогоднішній день обов’язкова сертифікація поширюється на більше половини вироблених товарів. Особливо це стосується продукції, щодо якої діють особливі вимоги щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища і життя громадян.

Така продукція повинна пройти спеціальну перевірку, на основі якої їй видається декларація відповідності. Якщо ж товар не отримав цей сертифікат, то він не може продаватися на території країни.

Але, у кожному окремо взятій державі обов’язкова декларація поширюється на різні товари.

Як здійснюється обов’язкова сертифікація

Даний документ оформлюється у відповідних компетентних органах. Комісія проводить ряд заходів, які визначають відповідність продукції встановленим нормам.

Важливо розуміти, що оцінка комісії повинна бути незалежною, що трохи важко в наш час, коли існує чимало компаній, які надають такі послуги.

У будь-якому випадку самі правила і особливості сертифікації визначені самими органами сертифікації, які, в свою чергу, засновані на досвіді міжнародних організацій, що працюють в даній сфері.

Які товари сертифікуються обов’язково

Список продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації досить значний, але його можна узагальнити в декількох пунктах:

  • паливно-мастильні матеріали і будь-яка продукція на основі нафти;
  • меблі;
  • товари для дітей;
  • водонагрівальні системи (котли, труби, теплообмінники, балони тощо);
  • будь-який інструмент (починаючи від викрутки і закінчуючи екскаваторами);
  • нагрівальні прилади побутового та промислового призначення;
  • електрообладнання та будь-які його елементи.

У деяких випадках сертифікації можуть підлягати товари, що не входять в список, наприклад, парфумерія, одяг, продовольство та інше.

В такому випадку необхідність процедури визначається в індивідуальному порядку.

При відкритті бізнесу пам’ятайте — обов’язкова сертифікація продукції є не надто важким. Не бійтеся труднощів, вони себе окуплять, адже наявність сертифікації може допомогти в просуванні товарів, при грамотно вибудуваних акценти в рекламі.

А при ввезенні товарів або устаткування з-за кордону, однією з вимог митних органів також є наявність сертифіката відповідності та в деяких випадках наявність реєстраційного посвідчення, номер якого вноситься в митну декларацію.

У тому випадку, якщо продукція не підлягає обов’язковій сертифікації, то в якості документа що підтверджує якість і безпеку продукції, що ввозиться реєстраційне посвідчення (раніше гігієнічний сертифікат, СЕЗ, санітарно-епідеміологічний висновок). Ви завжди можете самостійно визначити, чи підлягає така продукція державній реєстрації чи ні.

Запам’ятайте і майте на увазі цю інформацію, коли будете відкривати свій бізнес.