Як вибрати ітерьерного фотографа

5-20-2021

Якщо ви відкрили цю сторінку, значить вам потрібна інтер’єрна фотозйомка, і ви шукали інформацію про неї в інтернеті.  Я розповім вам трохи про цей вид зйомок. Сподіваюся, моя стаття допоможе вам визначитися з вибором професійного фотографа. Також хочемо порекомендувати почитати про интерьерный фотограф  на сайті , тут найкращий фотограф.

Не можна прийти у випадковий час і відзняти інтер’єри. В першу чергу, необхідно спланувати час доби, в яке буде проводитися зйомка. Робиться це на місці, з особистою участю фотографа, який оглядає ваші приміщення і виносить вердикт, в який час доби краще проводити зйомку. Яскраве світло за вікном часто виглядає добре, але якщо мова йде про темних, затишних інтер’єрах, оброблених в теплих тонах, яскраве світло буде дуже сильно заважати. Справа в тому, що світло за вікном має блакитний відтінок, який дуже погано в’яжеться з жовтими лампами розжарювання в приміщенні. Через це ваші портьєри або жалюзі можуть забарвитися в синій колір, який дуже складно прибрати при обробці. Крім того, якщо у вікно світять прямі сонячні промені, вони залишають на підлозі і меблів яскраві смуги, які різко вибиваються із загального стилю знімків і привертають до себе всю увагу.

Виходом з цієї ситуації може служити фотозйомка у вечірній або ранній ранковий час, але в санкт-петербурзі в літній сезон з цим можуть виникнути деякі труднощі, адже в період білих ночей за вікном світло більшу частину доби.

Професійний інтер’єрний фотограф зобов’язаний фотографувати приміщення на східній стороні в один час, а на західній — в інший.

Ви повинні підготувати ваші приміщення

За годину до приходу фотографа необхідно провести прибирання всіх приміщень. Небажано робити це безпосередньо перед його приходом. Так, якщо проводиться вологе прибирання підлог, вести зйомку протягом півгодини після неї неможливо: підлоги сильно і неоднорідно блищать.

Вкрай бажано заздалегідь помити і висушити вікна.

А якщо проводилася прибирання в готельному номері, то приблизно протягом 30-60 хвилин в повітрі буде підвищена концентрація дрібних частинок пилу, яка негативно позначається на якості зображень.

Туалетний папір повинен бути обрізаний, а його куточок згорнутий в конверт (або так, як прийнято у вашому готелі/готелі). Не можна залишати відірваний край як є.

Всі дзеркала повинні бути ретельно вимиті і витерті насухо.

Всі лампочки в межах одного приміщення повинні працювати і мати однаковий відтінок. Навіть якщо зйомка проводиться в світлому приміщенні в світлий час доби, хороший фотограф зробить кілька знімків з включеним світлом. Практика показує, що виглядають такі фотографії виграшно.

Хороший фотограф при першому огляді приміщень підкаже, що і де необхідно прибрати, виправити, замінити, поправити. Так, я при огляді приміщень даю своїм замовникам повний перелік того, що необхідно врахувати до моменту зйомки для досягнення відмінного результату. При першому візиті зйомка, як правило, не проводиться!

Інтер’єрна фотозйомка це довго

Якісні інтер’єрні фото не робляться швидко. На створення фотографій одного приміщення може піти від 20 хвилин до 2 годин, якщо фотограф підходить до зйомки відповідально. Вибрати ракурс, встановити фотоапарат на штативі, скорегувати деталі інтер’єру (поправити портьєри, розгладити складки, додати або прибрати деталі інтер’єру), встановити додаткові спалахи, зробити основний кадр, оцінити його по екранчику, при необхідності змінити ракурс; зробити додаткові знімки, підсвічуючи важливі предмети спалахами. Все це вимагає чималого часу і зосередженої роботи фотографа. У більшості випадків неможливо зробити якісний, що продає знімок за 2 хвилини.

Не завжди виходить домогтися потрібного результату відразу (не підходить світло, наприклад), і в цьому випадку професіонал повідомить про це замовнику, домовиться про час додаткової зйомки, приїде і зробить ці кадри. Тільки так повинен працювати сумлінний фотограф.

Інтер’єрна фотозйомка це штучний товар

Кожен знімок вимагає гранично вдумливого, індивідуального підходу. Тому інтер’єрна фотозйомка в петербурзі не повинна продаватися пакетно. Тут не може йти мова про погодинну роботу, адже інтер’єрка не сприймає поспіху і суєти. Фотограф робить кадри не поспішаючи, спокійно і вдумливо, а потім надає їх замовнику на вибір. По-справжньому професійний фахівець не вимагатиме передоплату за свою роботу, адже він знає, що його знімки куплять. У мене викуповують 80% знімків, які я роблю на об’єктах замовників.

Важливо: при першому візиті на об’єкт зйомки фотограф повинен порахувати приблизну кількість кадрів, які він зробить, і назвати приблизну загальну суму робіт. Я завжди так роблю, і мій досвід показує, що замовники набувають на 30-40% знімків більше очікуваного. Пов’язано це з тим, що я завжди роблю кілька ракурсів кожного приміщення.

Інтер’єрна фотографія повинна відображати реальність

Багато фотографів перетворюють навіть темні приміщення в дуже світлі, або навпаки, біле приміщення роблять нейтрально-сірим.

Мені доводилося знімати один петербурзький виставковий зал, де є приміщення, оформлене бордовим оксамитом, темно-коричневою і бордовою меблями, з неяскравими жовтими джерелами світла. Перед візитом на місце зйомки мені показували те, що у них було відзнято до мене. Все добре було, тільки темно-бордовий оксамит став яскраво-червоним, мало не рожевим. Таке буває, коли фотографує приміщення одна людина, а обробляє інший. Причому той інший не знає, як виглядав інтер’єр насправді.

Тому фотограф і обробник інтер’єрних знімків повинен бути одним і тим же людиною, або хоча б контролювати результат, який виходить на виході.

Також багато фотографів зловживають розширенням динамічного діапазону. Такі фотографії дуже легко розпізнати: на знімках видно джерела світла, але не видно їх вплив на навколишній простір; картинка повністю позбавлена тіней і обсягу, виглядає неймовірно світлою і неприродною, немов намальованою в програмах для 3d моделювання.

Чи потрібно говорити, що таке в санкт-петербурзі вже нікому не потрібно? дійсно, яка користь від знімків, які вводять ваших потенційних відвідувачів в оману?

Інтер’єрна фотосесія повинна бути виконана в єдиному стилі

Всі фотографії, представлені на сайті і в друкованій продукції вашого закладу, повинні виглядати однаково. Ніякого різнобою бути не повинно, тільки тоді картинка сприймається струнко і легко. Тільки тоді у ваших клієнтів складається сприятливе враження про ваші інтер’єрах.

Домовляючись з фотографом про зйомку, подивіться його фотографії. Чи є в них стабільність? чи оброблені вони однаково? чи немає знімків, які вибиваються із загального ряду неприродними квітами або обробкою?

Якщо знімки обраного вами фотографа виглядають стабільно, рівно і якісно, це дуже хороша ознака: фотограф знайшов себе в своїй області і став професіоналом.

Бачення фотографа має збігатися з вашим

Спілкуючись з фотографом при першій зустрічі, обговоріть своє бачення зйомки і те, як уявляє її собі фотограф. Навіть найкращий фахівець може мати погляди, відмінні від ваших, і в підсумку ви будете один одним незадоволені. Тому завжди промовляйте вимоги, озвучуйте тех.завдання. Якщо вам здається, що фотограф зрозумів його невірно або не здатний виконати в точності як ви хочете, краще відмовитися від співпраці.