Як заробляти на своїй транспортної компанії

Як заробляти на своїй транспортної компанії особливо, в області вантажних перевезень як найбільш затребуваною сфері бізнесу? У наш час завжди є необхідність в переїздах або вантажоперевезеннях.

Але бажано заздалегідь підстрахуватися і проконсультуватися з таким, наприклад, фахівцем, як страховий автоюрист, який підкаже всі необхідні нюанси, щоб уникнути непередбачених ситуацій.

Які існують варіанти роботи транспортних компаній?

Таких варіантів, власне, два:

 • Відкриття свого власного транспортного підприємства, передбачає самостійне створення автопарку машин для вантажоперевезень. У цьому випадку автомашини в потрібній кількості купуються або беруться в оренду і наймається персонал (водії, механіки з обслуговування і ремонту автомобілів).
 • Відкриття бізнесу з надання експедиторських послуг. Мається на увазі відкриття власної диспетчерської служби по вантажним перевезенням, для чого необхідно шукати перевізників поза фірми. При цьому можливе повне відсутність власного вантажного автопарку. Для відкриття цього виду бізнесу застосовується проста схема роботи: власник вантажу – послуги диспетчера – перевізник. Тобто фірма за диспетчерським експедиторським послугам як би служить посередником між власниками вантажів і власне перевізниками.
 • Необхідні документи для відкриття диспетчерської служби

  При будь-якому виборі варіанту відкриття власного бізнесу з вантажоперевезень необхідний певний пакет усіх дозвільних та реєстраційних документів. В ідеалі потрібен юрист, щоб правильно і грамотно скласти договір з власниками транспортних засобів. Інакше вся відповідальність за збереження вантажів буде покладено на диспетчерську компанію.

   У договорі, як правило, висвітлюють такі моменти:
  • найменування вантажу;
  • маса вантажу;
  • тип передбачуваного до перевезення вантажу;
  • обсяг вантажу;
  • тип і номер конкретного транспортного засобу;
  • обопільні штрафні санкції за невиконання сторонами строків доставки;
  • підпис і печатка обох сторін (диспетчерської служби та фірми перевізника).

  Що потрібно для відкриття власної транспортної фірми по вантажним перевезенням?

  Спочатку необхідно подбати про створення власного автопарку. Потрібно організувати пошук замовлень, наприклад, через інші диспетчерські служби і виконувати власне доставку цих самих вантажів. Можна, звичайно, брати вантажний автотранспорт в оренду, але краще при наявності засобів придбати власні вантажівки, не сплачуючи орендну плату щомісяця.

  Потім потрібно відкрити свій офіс з багатоканальною телефонною лінією. Втім, приватним підприємцям замість офісів краще створити свій інтернет-сайт з повною інформацією про свою фірму, з формами замовлення, оплати, таблицями тарифів на експедиторські або транспортні послуги.