Хмарні технології на службі вашого бізнесу

Хмарні технології — це вже досить звичайні, поширені технології, які потрібно не стільки порівнювати, як просто використовувати.

Тому в даній статті ми не будемо перераховувати всі хмарні сервіси і робити їх порівняння.

Спробуємо поглянути на цю технологію трохи з іншої точки зору — як можна використовувати хмари, для того щоб ефективніше організувати свою роботу.

Отже, просто зібрали в одному місці всі можливі та відомі нам способи використання хмар для бізнесу:

Зберігання резервних копій систем і файлів

Облачные технологии на службе вашего бизнесаНайпоширеніший спосіб використання. В принципі, з цього все і починалося. Є великий вибір програм, які роблять резервні копії ваших операційних систем і просто окремих файлів і зберігають результуючий файл в хмарі.

Вигоди очевидні — ви отримуєте підвищену безпеку використання ваших комп’ютерів і при цьому бекапи не займають місце на вашому комп’ютері. При цьому, щоб не сталося з комп’ютером, навіть якщо він повністю вийде з ладу, ви завжди зможете відновити потрібну вам стан з будь-якого місця, на будь-якому комп’ютері.

Організація роботи з файлами на різних комп’ютерах

Облачные технологии на службе вашего бизнесаПішло в минуле використання для цих потреб дискет, CD-дисків та флешок. Раніше було — працюєш удома, зберігаєш файли, копіюєш на зовнішній носій, несеш на роботу, копіюєш на робочий комп’ютер. Ланцюжок довга, ненадійна і клопітка.

Зараз стало простіше. Встановлюєш на домашньому комп’ютері програму для роботи з хмарним сервісом, той же Dropbox, і расшариваете на комп’ютері папки, які повинні синхронизоваться з хмарою. Ту ж саму операцію, один раз робите на робочому комп’ютері. І все. Далі працюєте спокійно вдома або на роботі з потрібними вам файлами в розшареної папці. А хмара бере на себе всю роботу по синхронізації.

Вуаля!

Попрацював будинку, приїхав на роботу, а там вже лежать файли в тій редакції, що ви закінчили працювати вдома. Найбільш корисне використання хмари на мій погляд.

Расшаріваніє каталогів і файлів

Облачные технологии на службе вашего бизнесаТеж дуже корисна властивість хмар. Ви як організатор робіт з файлами, яким потрібно надати доступ робочій групі, робите дуже просту операцію.

  • Встановлюєте хмарний сервіс, знову-таки той же Dropbox, або використовуєте вже встановлений.
  • Створюєте папку, робота з якою має бути доступна групі користувачів.
  • Клікаєте правою кнопкою мишки на теці і вибираєте опцію «Спільний доступ»
  • У діалоговому вікні перераховуєте поштові адреси користувачів входять в групу колективного користування.
  • Кожен з користувачів отримає лист з посиланням на расшаренную папку.

А далі, якщо користувач просто хоче мати доступ, то він може натиснути посилання і вона відкриється в браузері. І всі файли в папці будуть йому доступні, права які йому надав організатор.

А якщо ви, як користувач, хочете постійно працювати з цими файлами, то встановлюєте собі той же хмарний сервіс і додаєте собі в список робочих папок, ту папку, що вам надіслали. І ось у вас на комп’ютері вже є папка спільної роботи.

Дуже зручно.

Хмарні платформи для ІТ-рішень (Cloud Computing)

Облачные технологии на службе вашего бизнесаВ даному випадку, хмарні технології можуть працювати для ваших додатків, як для зберігання даних додатка, так і для зберігання параметрів роботи ваших користувачів, ну і також як система аналізу даних в режимі реального часу.

Для розробника це дуже зручно, так як він отримує готовий і дуже опрацьований механізм роботи з користувачами своєї програми. Звичайно є сервіси умовно-безкоштовні, є тільки платні. Які сервіси і коли ви зможете використовувати для вашого додатки, залежить від моделі монетизації, що ви визначили для свого додатка. В цьому плані можна писати окрему статтю, і можливо коли-небудь я її напишу.

Даний вид використання хмар у переважній числі використовується для мобільних додатків.

Хмарні технології для власників сайтів

Облачные технологии на службе вашего бизнесаВ даній галузі використання хмар, є як мінімум три окремих підрозділу, які корисні для власників сайтів.

  • використання хмари в якості CDN-сервісу (Content Delivery Network). Принципово це географічно розподілена мережа, яка дозволяє оптимізувати доступ користувачів до контенту. Для власників сайтів це знижує навантаження на сайт і збільшує швидкість роботи сайту, особливо при використанні на сайті мультимедійного вмісту (зображення, аудіо, відео). Принцип використання простий. Мережа CDN кешує вміст сторінок вашого сайту для користувача на сервері глобального доступу. Коли користувач ще раз відкриває вашу сторінку, то контент сторінки завантажується не з вашого сервері провайдера (і тут навантаження знижується), не з комп’ютера, а з високопродуктивного сервера мережі CDN. У виграші всі: сайтостроитель збільшує швидкість роботи свого сайту, ваш провайдер знижує навантаження зі своїх серверів, користувач сайту отримує більш швидкий доступ до контенту вашого сайту. Є CDN-сервіси безкоштовні, є платні. Вибір великий.
  • використання хмари в якості зберігання великих мультимедійних даних вашого сайту. В даному випадку, ви, як власник сайту викладаєте, той же відеоролик, не на сервері вашого хостингу, як зазвичай, а публікуєте в хмарному сервісі надає доступ до даних по прямой ссылке. Пряме посилання — це посилання, яку будь-програвач розуміє безпосередньо, як файл і програє її в звичайному режимі. Таких хмарних сервісів трохи, шукати їх доводиться довго. Але для себе я зрозумів, що будь-хмарний сервіс надає доступ до своїх дисків по технології WebDAV, дає можливість генерувати та пряме посилання. Так що шукайте хмари з доступом WebDAV і отримайте можливість викладати мультимедійні дані сайту в хмару. Серед російських хмарних сервісів працюють за технологією WebDAV можу рекомендувати Яндекс.Диск. Виграш для сайтостроителей тут теж суттєвий. Всі хостинги дуже обмежені за його виділяє для сайту місця на дисках сервера хостингу, а хмара дозволяє отримати це місце в набагато більших обсягах.
  • використання хмари в якості зберігання даних для скачування. Цей спосіб схожий якоюсь мірою на попередній. Але тільки в тому, що для цього також потрібні хмари дають прямі посилання на файли. А ось у використанні, цей спосіб зовсім інший. Тут важливо не те, як буде працювати ваш програвач відео або аудіо, а хто отримає посилання для скачування і як ви будете відслідковувати кількість скачали файл (для статистики). Пошук хмарного сервісу тут практично виключений, тут треба шукати плагін для вашого сайту, який працює у зазначеної технології. А вже яке хмара він для цього використовує для вас вдруге. Для сайтів побудованих на движку WordPress можу рекомендувати плагін YaDisk Files. Посилання не наводжу, хто шукає — знайде.

Хмарні технології SaaS Software as a service («Програмне забезпечення як послуга»)

Облачные технологии на службе вашего бизнесаДана технологія працює і використовується для додатків промислового масштабу. Це різні корпоративні інформаційні системи класу ERP, як російського, так і зарубіжного виробництва.

Якщо дуже спрощено, то дані хмарні технології передбачають розгортання сервера додатків на сервері в локальній мережі підприємства, а на сервері в хмарі. І всі користувачі отримують доступ до роботи з додатком авторизуясь в хмарному сервісі. У даній технології є свої плюси і свої мінуси.

Докладний опис цієї технології не є темою даної статті, але у спрощеному вигляді можна сказати, що для підприємства використання SaaS дозволяє заощадити на устаткуванні для розгортання сервера додатків, на його обслуговуванні і на вартості ліцензій програмного забезпечення.

Ось в принципі всі відомі мені способи використання хмар для свого бізнесу.

Якщо я щось упустив, пишіть!

Я з задоволенням додам опис інших корисних речей.