Що таке Біткойн?

Що таке Біткойн — питання сучасності. Прогрес в сучасному розумінні представляється переходом все більшого числа елементів повсякденного життя у віртуальність.

Цим значною мірою пояснюється стрімке зростання популярності криптовалют – електронних грошових одиниць, що не мають «готівкового» аналога.

Найвідоміша з таких грошей – bitcoin. Слово утворено від англійських «bit» (одиниця інформації) і «coin» (монета).

Біткойн спочатку замислювався як віртуальний платіжний засіб. Емісія обмежена програмним алгоритмом і проводиться за суворим, заздалегідь відомим графіком.

У світі може існувати лише 21 мільйон Біткойнів, але такого начебто мізерної кількості «монет» цілком достатньо для їх нормального обороту.

Традиційні валюти в даний час не вимагають реального забезпечення золотом або іншими матеріальними цінностями: їх курс заснований на балансі попиту і пропозиції фондового ринку.

Біткойн, як їх віртуальний аналог, також схильний до біржових коливань, але більш стійкий до цього. Тут доречно згадати про спеціальну криптографічного захисту, яка супроводжує генерацію кожної «монети».

Що таке Біткойн?

Як і всі інші «електронні гроші», Біткойн є засобом платежів за реальні товари і послуги.

Можливість його використання вимагає встановлення спеціальної програми. Після чого система надає широкі можливості для онлайн-покупки товарів (включаючи безліч популярних брендів), проведення взаєморозрахунків та інших фінансових транзакцій через інтернет.

Перспективи

Влада Росії, Китаю та ряду інших країн криптовалютам не довіряють, ввівши суттєві обмеження їх обороту. Бо значний потік таких грошей спрямований на фінансові спекуляції, участь в тоталізаторах та інших азартних іграх.

У той же час у найбільш розвинених державах (США, Канада, Японія, провідні країни ЄС) Біткойн вже визнаний легальним платіжним засобом. Побоювання, що його анонімність і непідконтрольність в транзакції можуть використовуватися наркоторговцями або терористами, визнані необгрунтованими: кримінал віддає перевагу саме традиційні готівкові купюри.