Створити свій сайт — платно або безкоштовно?

Те, що свій сайт допомагає заробляти в інтернеті зараз всі знають, А от — як створити свій сайт, платно або безкоштовно, питання часто відкритий. Можна зробити сайт самому. Варіантів тут безліч, від швидких і дешевих, до нестерпно довгих і дорогих. А можна зробити і по-іншому — витратити гроші і замовити той сайт, який вам потрібен у професіоналів.

Так що вигідніше?

Зробити свій сайт самому

Чи означає, що якщо робиш сам, то це безкоштовно?

Ну звичайно ж ні. Навіть якщо ви свою працю, ні в гріш не ставите, то ваша робота, це не єдині витрати.

А витрати по-любому ще є:

  • Витрати на систему управління контентом (англ. Content management system — CMS). Інакше кажучи движок сайту. Якщо ви маєте намір робити блог, то вибір безкоштовного WordPress або Joomla може бути цілком виправданий. Але якщо ви маєте намір створити інтернет-магазин, то тут, можливо, потрібно подумати про спеціалізованих CMS, типу Бітрікс. А це вже платно.
  • Оформляючи сайт, для поліпшення його юзабіліті, вам доведеться задіяти окремі плагіни. І тут, поки мова йде про те обмеженому, ну наприклад просто віджет Прогнозу погоди, то це зазвичай безкоштовно. Але як тільки ви хочете задіяти додаткові сервіси віджета, наприклад автоматичне місцезнаходження користувача зайшов на сайт, то тут вже потрібно платити за версію Pro. І чим більше у вас буде встановлено різних плагінів, тим більше буде потреб в закупівлі платних їх версій.

Ми це говоримо не від того, що при інших варіантах створення сайту цих витрат не буде. Ні, звичайно ж будуть.

Але, по-перше, вам просто потрібно зрозуміти, що витрати це природна складова створення сайту. Тут важливо не скільки цих витрат, а яку віддачу (користь) дають ці витрати вашому сайту. І по-друге більшість платних можливостей плагінів, як правило входять в пакет послуг компаній, які візьмуться за гроші вам створити сайт. І у них може бути знижка на багато CMS і плагіни, за рахунок партнерських програм.

Замовити свій сайт на платній основі

Тут варіантів теж маса. Але як правило всі розглядають цей варіант з точки зору ризиків.

Найбільший ризик — це заплатив гроші, а тобі зробили «чортзна-що». І гроші не повернеш і час втратиш.

Тут точно, ризик істотний. Але, як правило, це ризик роботи через фрілансера. Пишуть про себе часто багато і красиво, а робити добре вміють далеко не кожен. А суперечки з фрілансерами про якість роботи, можуть звестися до того, що тебе ж ще і виставлять на форумах повного дурня, який не знав що хотів, та ще й жадібного.

В цьому відношенні куди надійніше працювати через фірми. І за ціною це може бути не набагато дорожче ніж фрілансер.

Візьмемо наприклад компанію O3d — сайт o3d.biz

Крім того, що вони можуть вам створити сайт під ваші запити «під ключ», вони потім можуть запропонувати вам та інші послуги, зокрема:

  • просування вашого сайту
  • подальшу поступову доопрацювання, по мірі розвитку ваших потреб
  • створення мобільних додатків до вашого сайту або вашого бізнесу
  • запропонують вам сервіс для роботи з реферальні програми по заробітку в інтернеті за допомогою вашого сайту
  • підключать вам платіжну систему до сайту, для продажу товарів або інфопродуктов.

З усього цього, можна робити висновки, що робота неякісна, або «непопадання» в ваш запит, компанії просто не вигідно. Компанії вигідно, щоб співпраця з вами було тривалим і плідним.

Звичайно така фірма по створенню сайтів, не одна в інтернеті. Але роблячи вибір на користь платного варіанти створення сайту, зверніть увагу на те, що саме ця компанія зацікавлена, щоб зробити для вас роботу якісно і не «кинути». У чому їх мотивація. Навіть, якщо ви потім нічого і не купуйте у них далі.

Звичайно для інформаційних сайтів або блогів вкладання грошей, а не тільки власних трудовитрат, напевно не вигідно. Але для створення комерційного сайту, сайту магазину, повірте, краще витратити невеликі гроші і місяць на створення, чому не витратити нібито нічого, але втратити півроку.