Заробіток на блозі: як створити блог самому і отримувати з нього гроші + відгуки досвідчених блогерів

Здрастуйте! у цій статті ми поговоримо про те, як заробити блогерам.

  • скільки можна заробити : від 3 — 4 тисяч рублів на місяць.
  • мінімальні вимоги : базові знання seo та копірайтингу.
  • чи варто займатися : так .

Загальна інформація про заробіток на блозі

Кожна людина, яка чула хоч що-небудь про заробіток в інтернеті, мріє отримувати гроші на власному сайті. Але за таким, здавалося б, простим способом заробітку ховається велика праця. Давайте розберемося, як заробити на блозі новачкові, скільки можна отримувати в місяць і що для цього знадобиться.

Працювати з блогами простіше, ніж з інформаційними сайтами. Це пов’язано з тим, що мова у блогів дещо простіше. Тобто ви можете писати більш цікаві і живі статті просто за рахунок того, що спілкуєтеся з читачами від свого імені. А також формат блогу прибирає зайвий канцеляризм і офіціоз, що може зіграти на руку початківцям копірайтерам.

В цілому, заробіток на блозі схожий з інформаційними сайтами. Просто формат майданчика і подачі матеріалу буде іншим. В іншому відмінності лише в обсязі заробітку і простоті ведення. У більшості випадків блоги легше вести, легше робити статті і ділитися чимось корисним. Але заробіток на них теж буде менше, ніж на великих інформаційних сайтах.

Скільки можна заробити на блозі

Це досить цікаве питання, на який не можна дати однозначної відповіді. На початкових етапах існування блогу, приблизно на 5 – 6 місяці, ви навряд чи взагалі почнете заробляти. Особливо якщо ви новачок. Трафік буде маленьким, пошукові системи не проіндексують всі статті, а читачі ще не дізнаються, які у вас круті матеріали.

З часом кількість матеріалів буде зростати, а разом з ними і трафік. Це означає, що чим більше статей ви публікуєте, тим більше буде ваш дохід. Незалежно від того, скільки переглядів набирає кожна з них, все одно кількість відвідувачів буде збільшуватися.

Досвідчені вебмайстри радять монетизувати власні проекти після 5-6 місяців з моменту їх створення.

Давайте спробуємо прийти до якихось конкретних цифр. Звичайно, все залежить від тематики, але блог з 1000 відвідувачів на добу приносить в середньому 4 — 5 тисяч на місяць з контекстної та банерної реклами. Це невеликий показник, але його можна досягти, маючи на блозі 100 середніх статей або 50 — 60 якісних.

Тобто, кожна тисяча унікальних відвідувачів на добу додасть вам 4-5 тисяч рублів доходу в місяць. Досягається цей показник після 50 – 100 написаних статей.

Кому підійде заробіток на блозі

Якщо говорити в цілому, то заробляти на блозі може практично кожен. Якщо ви не вмієте писати, можна платити копірайтеру. Якщо є складнощі зі створенням, то можна опублікувати проект, оплатити дизайнера і програміста. Але для новачка такий варіант буде не кращим.

Просто тому що ви нічого не знаєте і не вмієте, ймовірність помилитися буде велика. І краще все робити самому, витрачаючи на це лише час, а гроші використовувати або для отримання інформації, або для подальшої реалізації інших проектів, в яких ви будете вже досвідченіше.

І тому, створюючи свій перший блог, пам’ятайте, що вам доведеться витрачати від 2 до 6 годин на створення, редагування і публікацію контенту, а також збір семантики і верстку статей. Це досить складна робота, яка може окупитися, а може і ні. Адже ведення власного проекту-справжнісінький бізнес, а його без ризиків не буває.

Найкраще створювати блог, якщо у вас є досвід в копірайтингу або сео-просуванні. Будь-яке з двох напрямків дозволить вам швидше стартувати і уникнути помилок новачків.

Як створити свій блог

Тепер давайте перейдемо до питання, як зробити блог і заробити на ньому. Для того щоб створити власний блог, ви можете скористатися конструктором, cms або вести його на одній з популярних майданчиків. Давайте розберемо кожен з варіантів.

Вести блог на одній з популярних майданчиків-найпростіший варіант. Вам не потрібно створювати, вибирати дизайн і якось морочитися. Ви просто реєструєтеся на сервісі і починаєте публікувати пости від свого імені. Кілька років тому на піку популярності був заробіток в livejournal. Зараз обороти зменшилися, але там все ще досить багато корисних статей.

Заробіток в жж-один з доступних новачкові варіантів, де краще вести блог для заробітку. Досить мати невелику кількість передплатників і публікувати від 10 до 20 постів на тиждень. І ви вже зможете розміщувати рекламні записи і отримувати за це гроші. Інші подібні майданчики не стільки підходять для заробітку, скільки для просування власного бренду. Але також пости можна використовувати в якості прихованої реклами.

Конструктори блогів-досить зручна штука для новачка. Якщо ви не знаєте, як робити сайти, але хочете створити власний, кращого варіанту не знайти. У конструкторі ви можете за шаблонами зібрати дизайн, вибрати те, як будуть виглядати статті, і наповнювати контентом ваш портал відразу після його створення.

Більшість конструкторів мають безкоштовний період, який ви можете витратити на тестування функцій. Ціна на один блог середнього розміру становить 100-300 рублів на місяць. Вельми демократично. Якщо додати до цього вартість хостингу і домену, виходить близько 4-5 тисяч рублів на рік.

варіант для просунутих вебмайстрів-самостійне створення блогу. найлегше зробити це у відомій cms wordpress. У ній вам не доведеться з нуля прописувати код і займатися тим, що зазвичай роблять професійні програмісти. Створювати блоги в цьому сервісі просто. У мережі є багато інструкцій на цей рахунок.

Головний плюс wordpress в тому, що ви можете зробити повністю унікальний дизайн і не будете платити за створення блогу. Так, незважаючи на те, що в конструкторах плата теж невелика, але вона все ж є. Особливо якщо врахувати, що на початковому етапі ви не отримаєте грошей за рекламу, перші півроку — рік доведеться просто вкладати свої кошти.

Для того щоб створити власний блог, вибирайте один з трьох варіантів. Найпростіший-великий майданчик, особливо якщо не знаєте, з чого почати. варіант простий, але з додатковою оплатою — конструктор. Найскладніший, цікавий і вигідний варіант — wordpress. Це все доступні варіанти, де можна новачкові створити блог для заробітку на ньому.

Рекомендую вам створювати свій перший блог в конструкторі. Це просто, зручно і з просуванням вже давно не виникає ніяких проблем. Кращий варіант для новачків.

Як наповнювати блог

Створення блогу-всього лише перший щабель до заробітку. Потрібно створювати унікальний і корисний контент, який будуть читати користувачі. І якщо раніше для цього було достатньо грамотної сео-оптимізації і унікальних текстів, то зараз все йде трохи інакше.

Зараз сео поступово відходить на другий план. У топі все більше статей, які роблять ставку не тільки на ключові слова і їх розташування, але і на подачу матеріалу і користь для читача. Саме тому для того, щоб просувати блог, потрібно створювати в першу чергу корисні матеріали. І тільки після цього замислюватися про ключові слова і оптимізації.

потрібно вибрати основну тему блогу. вузькоспеціалізовані портали збирають менше користувачів, але в таких нішах менше конкуренція і більше можливостей для створення якісного контенту. Потім потрібно максимально якісно і глибоко опрацьовувати тему: аналізувати відкриті джерела, залучати експертів, сортувати інформацію. Звичайний рерайт тут не допоможе.

Для того щоб правильно наповнити блог, максимально опрацьовуйте кожну тему, але не забувайте про сео. Ключі та базова оптимізація все ще залишаються важливим показником.

А також не забувайте про нішу. Якщо ви вибрали тему з високою конкуренцією, наприклад, хочете створити блог про заробіток, то у вас набагато менше шансів потрапити в топ. Якщо виберете вузьку тему на кшталт “хвороби ніг”, то шансів виграти конкурентну боротьбу значно більше.

На чому заробляти блогеру

Як і будь-які сайти, блоги в основному заробляють на рекламі. Якщо ви створюєте власний блог, то можете інтегрувати рекламу. Можете скористатися:

  • партнерськими програмами.
  • контекстною рекламою.
  • банерами.
  • замовними статтями.
  • власними інфопродуктами.

Давайте поговоримо про все по порядку. Почнемо з двох найпростіших способів монетизації блогів: контекстної реклами і банерів.

контекстна реклама 8>—>- це рекламні блоки від пошуковихСистем, які ви щодня бачите на різних сайтах. Вони приносять гроші, коли користувач клацає по них. Ціна такого кліка може становити 5 — 50 рублів. В середньому 0,5-1% користувачів клікають по рекламі.

банерна реклама 8>—>- це спливаючі вікна і рекламні вставки в різних частинах сторінок. Це вже не пошукові системи, а приватні компанії. Працюючи з ними, ви отримуєте гроші не за кліки, а за покази. Якщо у користувачів не варто adblock, то він зможе побачити їх і принести вам деяку суму. Вартість 1000 показів коливається від 15 до 50 рублів, в залежності від тематики.

Якщо блог відвідують 1000 унікальних відвідувачів в день, на контексті і банерах можна заробити від 4 тисяч рублів на місяць.

далі за складністю йдуть партнерські програми. вони платять вам за залучення клієнтів. Тут ви вже самі вільні використовувати будь-які рекламні матеріали, щоб користувач зробив якусь дію. Для новачків це буде досить складним способом заробітку, тому що для грамотної роботи доведеться вибрати партнерку, продукт і рекламний креатив. Але якщо грамотно підійти до цього питання, то заробіток на партнерках може досягати 30 — 40 тисяч рублів на місяць.

замовні статті – теж один із способів роботи з партнерами. Правда, тут ви вже не залучаєте клієнтів, а просто розміщуєте на своєму порталі статтю, за яку вам платять. З такими пропозиціями рекламодавці приходять значно рідше, але в розкручених блогах за одну подібну статтю платять від 1 до 2 тисяч рублів.

і найскладніший спосіб монетизації власного блогу-заробіток на своєму інфопродукті. це підійде тим, хто може чогось навчити звичайних користувачів. Це можуть бути курси програмування, дизайну, налаштування реклами, просування і т.д. Все, що може виявитися кому-небудь корисно, можна монетизувати і продавати свої знання. Такий спосіб заробітку на своєму блозі підходить тільки фахівцям у своїй області.

Врахуйте, що інфобізнес-це не так просто. Ви повинні добре знати те, що розповідаєте своїм клієнтам. Вони платять вам реальні гроші, тому відповідальність в отриманні ними знань лежить на вас.

Відгуки блогерів

Тепер, як завжди, переходимо до відгуків. Тут зібрані найраціональніші думки з приводу заробітку на блогах.

Про складнощі і терміни:

І ще один відгук:

І в якості бонусу. Один блог пропрацював і проаналізував, скільки заробляють найбільші російські сайти. В якості інформації для роздумів і мотивації “куди прагнути”:

Цифри на початку з відвідуваністю дещо завищені. Приблизно в півтора рази.

Висновок

Блогінг відмінно підходить для заробітку новачкам. Це не така велика відповідальність, як власний сайт, і в той же час непогане джерело заробітку. А через те, що формат статей більш живий і не такий знеособлений, писати для блогу значно простіше. Але пам’ятайте, що більшість вебмайстрів гублять свої перші проекти: не налаштовуйтеся на моментальний результат.